Pranešimas dėl įstaigos pavadinimo pakeitimo

Pranešame, kad nuo 2021 m. sausio 5 d. BĮ Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono juridinis vardas yra pakeistas ir įregistruotas naujasis įstaigos pavadinimas BĮ „Vilniaus Lakštingalos namai“.

EQUASS ASSURANCE kokybės sertfikatas

2020-10-21 Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensionui suteiktas EQUASS Assurance kokybės sertifikatas.

Dėl koronaviruso profilaktikos

Gerbiami tėveliai (globėjai), dalijamės su Jumis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos įsakymu ir informacija dėl koronaviruso profilaktikos socialinės globos įstaigose.

2019 Vaikų gynimo diena

Kviečiame visus dalyvauti BĮ Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono bei partnerių organizuojamoje šventėje „Po saulelę- į širdelę“, skirtą Tarptautinei  vaikų gynimo dienai paminėti, kuri įvyks 2019m. gegužės 31d. 12 val. Europos aikštėje, prie Vilniaus miesto savivaldybės.

EQUASS projektas

Vykdomas projektas „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“

Nauji Metai atskubėjo ir šuniuką atlydėjo...

Sako, kad Geltonojo šuns metai daugeliui žmonių žada būti laimingi, tad su nekantrumu ir mes tikimės dar geresnių, linksmesnių, aktyvesnių ir naujų pažinčių kupinų metų!

Žiema žiemužė už langų, o gruodis atkeliavo takučiu...

Nors gruodis nežadėjo nei šalčio, nei sniego, tačiau širdutės jau gyveno šventine nuotaika.

Lapkričio mėnesio pramogos

Paskutinis rudens mėnuo niekuo neišsiskyrė iš kitų mėnesių savo pramogomis ir aktyviu laisvalaikiu. 

Auksinis ruduo

Spalis – nuostabus rudens mėnuo, kai medžių lapai pasipuošia įvairiomis ryškiomis spalvomis. Šis mėnuo priverčia nusišypsoti kiekvieną, nes spalvų margumyne atgyja visų jausmai ir atsiveria širdys.

Gelsta klevo lapas – Rudenėli, labas!

Tai nuostabus metų laikas, kurio su nekantrumu laukia vaikai, nes grįžta į mokyklos suolą, vėl gali susitikti su seniai matytais draugais bei pasiilgtais mokytojais.

Vasarą prisiminus

Vasara nelepino gerais orais, tačiau kelionių ir nuotykių tikrai nepagailėjo.

O vasarėle …

Šią vasarą prisiminsime visi – ir maži ir dideli. Pirmieji vasaros nuotykiais džiaugėsi „Liepaičių“ ir „Uosių“ šeimynos vaikai drauge su socialinėmis darbuotojomis Rasa ir Kornelija. Septyni vaikai, liepos mėnesį , 5 dienas praleido Salininkuose,  stovykloje „Lėktuvų stebėjimas gamtoje“. Globotiniai žaidė lauko žaidimus, stebėjo kylančius ir besileidžiančius lėktuvus ir puikiai leido laiką gražioje gamtoje ir žinoma draugiškoje kompanijoje.

"Judu, nes galiu" projektas

Už projektą "Judu, nes galiu" atsakinga "Mėnulio" šeimynos socialinė darbuotoja Indrė, šią vasarą globotiniams liūdėti tikrai neleido. Projekto dalyviai iš "Mėnulio" šeimynos, o drauge prie jų į išvykas jungėsi ir "Liepaičių" bei "Šermukšnių" šeimynų globotiniai lankėsi Bernardinų sode, VU Botanikos sode Kairėnuose taip pat pramogavo ir prie Valakampių upės. 

Projektas "Žaidžiame teatrą"

 

Įpusėjus vasarai, turėjome progą pamatyti keletą smagių spektakliukų, pagal "Liepaičių" šeimynos socialinės darbuotojos Birutės projektą "Žaidžiame teatrą". Pirmasis spektaklis - "Jonukas ir Gretutė", kuriuo galėjome džiaugtis liepos mėnesio pradžioje. Dar vienas spektaklis - tai "Tuko kelionė". Jis vyko pensiono kieme, o Tukui ir jo draugams keliauti padėjo "Liepaičių", "Berželių" ir "Eglių" šeimynos globotiniai. Ir trečiasis spektaklis, visiems gerai žinoma "Raudonkepuraitė". Šis spektaklis ir šviečianti saulutė į kiemą sukvietė visas šeimynas, linksmai mergaitės kelionei aplankant senelę.

"Joninių stebuklai"

Birželio 23 d. pensiono bendruomenė šventė trumpiausią metų naktį. Šventės metu šokome, dainavome, žaidėm žaidimus. Visą dieną dirbo Jonelių ir Janyčių karčiama, kur užmokestis už gardumynus buvo plati šypsena. 

"Būkime kartu!" Utenoje

Birželio 16 d. Lietuvos specialiosios kūrybos draugija "Guboja" sukvietė visus į labai gražią šventę "Būkime kartu", kuri vyko Utenoje. Neįgaliųjų šventė šurmuliavo visą dieną. Prie Utenos kultūros centro skambėjo muzika, visus linksmino kolektyvų pasirodymai, kuriame taip pat dalyvavo ir mūsų folklorinis ansamblis "Lakštingalėlis" - šventės metu pašoko lietuvių liaudies šokius "Malūnėlis" ir "Pliauškutis", Vykusioje neįgaliųjų mugėje, savo darbelius pristatė mūsų pensiono jaunuoliai kartu su socialinėmis darbuotojomis. O šventės pabaigoje, visus šokti kvietė grupė "Dar".

"Piktieji paukščiai"

Birželio 11 d. "Berželių" ir "Liepaičių" šeimynos vaikai lankėsi Forum Cinemas Akropolyje ir žiūrėjo animacinę nuotykių komediją "Piktieji paukščiai".

Kauno zoologijos sodas

 

Birželio 8 d. "Berželių" šeimynos vaikai kartu su darbuotojomis apsilankė Lietuvos zoologijos sode, Kaune, aplankė ten gyvenančius žvėrelius ir paukštelius, bei puikiai praleido dieną. 

"Vaikystės žiedai"

Birželio 1 d. vaikų gynimo diena. Šia proga turėjome šventinį renginį "Vaikystės žiedai". Vaikai ir jaunuoliai, dainavo daineles, šoko, vaidino spektakliuką ir visus džiugino plačiomis šypsenomis. 

"Skamba skamba kankliai"

Gegužės 28 d. "Liepaičių" ir "Berželių" šeimynos vaikai lankėsi folkloro festivalyje "Skamba skamba kankliai". Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje, puikiai laiką praleido vaikų folkloro šventėje "Saulytė", O "Ąžuolų" ir "Eglių" šeimynos jaunuoliai S.Daukanto aikštėje klausėsi Lietuvos etnografinių regionų folkloro ansamblių koncerto "Kaimynėli, svečias būk". 

Festivalis- šventė "Būkime kartu"

Gegužės 17 d. mūsų namuose vyko jau 6-asis festivalis - šventė "Būkime kartu". Kaip ir kasmet į šventę susirinko ir mūsų širdis džiugino gausus būrys vaikų ir jaunimo kolektyvų iš "Sietuvos" progimnazijos, Vilniaus specialiojo ugdymo centro "Aidas", Vilniaus lopšelio-darželio "Lakštingala", Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykla, Dienos centras "Šviesa", Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos merginos, Ventos globos namų kolektyvas, VGTU licėjaus merginos. 

Koncertas "Pavasario vėjas"

Gegužės 14 d. "Uosių", "Liepaičių" ir "Berželių" šeimynos vaikai lankėsi Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, koncerte "Pavasario vėjas, kuris skirtas Vaikų gynimo dienai paminėti. 

Projektas "Mano augalų pasaulis"

Gegužės 12 d. anksti ryte "Ąžuolų" ir "Eglių" šeimynos jaunuoliai, pagal "Ąžuolų" šeimynos socialinės darbuotojos Violetos projektą "Mano augalų pasaulis" iškeliavo į Burbiškes, Radviliškio raj. , kur visą dieną grožėjosi Tulpių žydėjimu.

Lietuvos specialiosios olimpiados Lengvosios atletikos čempionatas

Gegužės 10 d. "Ąžuolų" ir "Eglių" šeimynos jaunuoliai dalyvavo Lengvosios atletikos čempionate, kuris vyko Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje. Varžybų metu jaunuoliai šoko į tolį, stūmė rutulį bei dalyvavo estafetiniame bėgime. Čempionato dalyviai namo grįžo linksmi ir apdovanoti medaliais. 

Projektas "Skaitau, klausau, įsivaizduoju"

Gegužės 9 d. "Eglių" šeimynos socialinė darbuotoja Vida, pradėjo projektą "Skaitau, klausau, įsivaizduoju". Pirmojo užsiėmimo metu, merginos susipažino su Kakės Makės knygomis ir skaitė pasaką "Netvarkos nykštukas".

Projektas "Judu, nes galiu"

Gegužės 5 d. "Mėnulio" šeimynos socialinė darbuotoja Indrė, savo projekto "Judu, nes galiu" metu, su "Mėnulio" ir "Šermukšnių" šeimynos jaunuoliais lankėsi Bernardinų sode. 

"Nikolajus Rerichas ir Latvija"

 

Gegužės 3 d. "Berželių", "Liepaičių" ir "Uosių" šeimynos vaikai lankėsi Vilniaus paveikslų galerijoje, parodoje "Nikolajus Rerichas ir Latvija". Apžiūrėję nuostabią parodą, kurioje akys negalėjo atsistebėti įspūdingo grožio kalnų vaizdais, patys dalyvavome edukaciniame užsiėmime ir savo rankytėmis tapėme kalnus. 

"Prieskonių indo paslaptis"

 

Balandžio 30 d. "Uosių" ir "Liepaičių" šeimynos vaikučiai, lankėsi teatro "Avilys" nepaprastai linksmame spektaklyje "Prieskonių indo paslaptis". Spektaklio metu vaikai girdėjo, jog pačios geriausios priemonės kovojant su pykčiu, vienatve ir pavydu yra dėmesys ir meilė vienas kitam. 

Atvelykio mugė

Balandžio 23 d. "Ąžuolų" ir "Eglių" šeimynos globotiniai, drauge su socialine darbuotoja Violeta ir darbų vadove Aušra, dalyvavo Atvelykio mugėje "Angelų vaikai - su meile Jums", Vilniaus mokytojų namų kiemelyje. 

Šešėlių teatras " Zuikių margučiai"

Balandžio 18 d. Vilniaus Specialiojo ugdymo centro "Aidas" auklėtojos, dovanojo Velykinį Šešėlių teatro spektaklį "Zuikių margučiai". 

Didžioji pavasario šventė - Velykos

Balandžio 14 d. džiaugiamės pavasario švente - Velykomis. Velykų rytmečio šventę pradėjo muzikos vadovė Audronė, kuri su socialiniais darbuotojais ir vaikučiais vaidino pasaką "Apie gaidį Giedorių Kakarykorių ir jo vaikus". O Velykų popietę pratęsė muzikos vadovė Giedrė. Popietės metu globotiniai visiems padovanojo spektakliuką "Zuikutis" . Švenčių metu dainavome ir šokome, marginome kiaušinukus, kuriais papuošėme pensiono koridorių. 

O žiedų grožis...

2016 m. rudenį, "Ąžuolų" šeimynos jaunuoliai su socialinėmis darbuotojomis V. Medeliene ir B. Tumalavičiene, dalyvavo narcizų sodinimo akcijoje, pagal projektą "Vilties laukai", skirtą vaikučiams sergantiems onkologinėmis ligomis. O belaukdami Šv. Velykų jau galime pasidžiaugti pražydusiais žiedais. 

"Pavasario mozaika"

Balandžio 12 d. susirinkome salėje, kur didelius ir mažus sukvietė Vilniaus kolegijos studentės - praktikantės Samanta ir Skaistė, dalyvauti pramoginėje popietėje "Pavasario mozaika". Renginio metu jaunuoliai su studentėmis deklamavo eilėraščius, drauge dainavo dainas, žaidė žaidimus. 

Spektaklis "Žvirbliuko nuotykiai"

Balandžio 11 d. pagal socialinės darbuotojos B. Stakėnienės projektą "Žaidžiame teatrą", vaikučiai vaidino linksmą spektakliuką "Žvirbliuko nuotykiai"

Kelionė į Druskininkus

Prasidėjus vaikų Velykinėms atostogoms, balandžio 6 d. ankstų rytą iškeliavome į Druskininkus. Apsilankėme Druskos studijos edukaciniame užsiėmime "Sūri pamoka". Kūrybinio užsiėmimo metu savo rankytėmis liejome unikalius kūrinius iš druskos - druskinukus. 

Po edukacinės programos apsilankėme prie Muzikinio fontano, o dienos eksursiją Druskininkuose užbaigėme Grūto parke, kur apžiūrėję ekspozicijas, apsilankę Grūto parko muziejuose ir pabendravę su mini zoologijos sodo gyventojais bei puikiai praleidę laiką grįžome į namus. 

Šakar makar festivalis

Balandžio 6 d. Vilniaus Specialiojo ugdymo centre "Aidas" vyko Šakar makar festivalis, kuriame mūsų vaikučiai vaidino spektakliuką "Zuikutis".

"Margučio portretas"

Balandžio 4 d. Radvilų rūmų muziejuje vyko edukacinis užsiėmimas "Margučio portretas", kuriame dalyvavo "Uosių", "Liepaičių" ir "Berželių" šeimynų vaikai. 

Socialinių mokslų kolegijoje teatradienis

Kovo 30 d. Socialinių mokslų kolegijoje, minint teatro dieną, vyko Labdaringas renginys "Teatradienis". Jame dalyvavo ir mūsų globotiniai kartu su socialiniais darbuotojais, kur parodė spektaklį "Linksmasis Naminukas - Mėnulio vaikas".

Valstybės pažinimo centras

Kovo 26 d. "Uosių" ir "Berželių" šeimynos globotiniai lankėsi Valstybės pažinimo centre "Teatralizuotame koncerte šeimoms", kur kartu su Teatriuko dainininkais dainavo daineles, šoko, žaidė žaidimus ir puikiai praleido sekmadienio popietę.

"Exlibris"

Kovo 21 d. "Uosių", "Berželių" ir "Liepaičių" šeimynų vaikučiai lankėsi Radvilų rūmų muziejuje, edukaciniame užsiėmime "Exlibris".

Pasaulinė Dauno sindromo diena

Kovo 21 d. Katedros aikštėje vyko Pasaulinės Dauno sindromo dienos minėjimas, kuriame dalyvavo ir mūsų globotiniai iš "Ąžuolų" šeimynos. 

Renginys "Kad miegelis būtų saldesnis"

Kovo 20 d. minėdami Tarptautinę miego dieną, globotiniai dalyvavo renginyje "Kad miegelis būtų saldesnis". Kiekviena šeimyna renginyje dalyvavo pasipuošę miego drabužiais, pristatė savo mėgstamiausią lopšinę, bei trumpą jos pristatymą - spektakliuką, taip pat į renginį atsinešė mieliausią pagalvėlę. O šventę vainikavo - linksmoji pižamų diskoteka. 

"Sapnų gaudyklės"

Kovo 15 d. pensione vyko edukacinis užsiėmimas "Sapnų gaudyklės", pagal projektą "Kad sapnelis būtų saldus". Užsiėmimo metu, globotiniai gaminosi savo sapnų gaudykles.

"Dailininko dirbtuvėje"

Kovo 14 d. globotiniai iš "Uosių", "Berželių" ir "Liepaičių" šeimynų lankėsi Radvilų rūmų muziejuje, edukaciniame užsiėmime "Dailininko dirbtuvėje".

3-iasis laikraštukas "Lakštutė"

Kovo 9 d. pasirodė jau 3-ias "Lakštutės" laikraštukas, kurį galite pažiūrėti ir perskaityti mūsų www.facebook.com puslapyje. https://www.facebook.com/359378484398710/photos/pcb.427797957556762/427797584223466/?type=3&theater

Renginys "Piešiu Lietuvą"

Kovo 9 d. salėje vyko renginys "Piešiu Lietuvą", skirtas Kovo 11-osios dienos proga. Renginio metu skambėjo dainos apie Tėvynę, meilę Lietuvai, o besiklausydami dainų, globotiniai piešė vieną bendrą piešinį Lietuvai. 

Pramogos "Nykštukų pasaulyje"

Kovo 9 d. vaikų atostogų metu, popietę linksmai praleidome žaidimų kambaryje "Nykštukų pasaulis". 

Gurgu gurgu į Kaziuko turgų!!!

Kovo 3 d. ne tik mieste, bet ir mūsų namuose šurmuliavo Kaziuko mugė. Šventės metu kiekviena šeimyna pristatė savo laikraštuką skirtą būtent šiai progai. Vaikučiai pašoko ir padainavo daineles. Akys raibo nuo įvairiausių spalvų vilnos, keramikos, medvilnės, taip pat ir maisto gaminių, kuriais visi vaišinomės. 

"Linksmasis Naminukas - Mėnulio vaikas"

Vasario 28 d. pensiono darbuotojai, kartu su jaunuoliais vaidino spektaklį "Linksmasis Naminukas - Mėnulio vaikas". 

"Šalta, žiema, šalink eik, o pavasari - ateik"

Vasario 27 d. globotiniai su dainomis ir šokiais vijo žiemą iš kiemo. Vaišinosi skaniais blynais, žaidė žaidimus bei degino morę.

"Muzikiniai nuotykiai zoologijos sode"

Vasario 26 d. vaikai lankėsi Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, kur klausėsi koncerto "Muzikiniai nuotykiai zoologijos sode".

Vasario 16-oji diena

Vasario 15 d. globotiniai kartu su darbuotojais minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo dainas, šoko ir  grojo muzikos instrumentais. 

Koncertas "Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą"

Vasario 14 d. nuostabų koncertą "Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą" , skirtą vasario 16-osios dienai , padovanojo Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos "Liepaitės" mokinės. 

Valentino dieną - nebūk vienas

Vasario 13 d. šventėme Šv. Valentino dieną. Veidus puošė raudonos širdelės ir šypsenos. Žaidėme meilės dienai skirtus žaidimus, apdovanojome vieni kitus širdelėmis, o šventės pabaigoje, visi linksminosi diskotekoje.

Popietė "Duona - mūsų kasdieninė"

Vasario 7 d. globotiniai dalyvavo popietėje "Duona - mūsų kasdieninė", kurios metu išgirdo pasakojimą ir papročius apie Šv. Agotos duoną. Pasakė daug gražių žodžių apie duonelę, žaidė žaidimus, taip pat kiekviena šeimyna gavo po šventintos Agotos duonos gabalėlį, o pabaigoje - visi vaišinosi kepta duonyte. 

 

Sausio mėnesio gimtadieniai

Sausio 25 d. globotiniai salėje šventė savo draugų, gimusių sausio mėnesį, gimtadienius. Linkėjo visų norų išsipildymo, žiūrėjo filmuką, dainavo gimtadieniui skirtas daineles, dovanojo dovanas. 

 

"Vienaragio mįslė"

Sausio 22 d. "Uosių" ir "Berželių" šeimynų globotiniai lankėsi Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, muzikinėje istorijoje "Vienaragio mįslė". 

"Menas per pojūčius"

Sausio 18 d. "Uosių", "Berželių" ir "Liepaičių" šeimynų globotiniai lankėsi Nacionalinėje dailės galerijoje, edukaciniame užsiėmime "Menas per pojūčius". Vaikai apžiūrėjo galerijoje esančius paveikslus ir kūrė paveikslą patys.

Trys Karaliai

Sausio 6 d. ryte globotiniai dalyvavo "Eglių" šeimynos ir muzikos vadovės A. Navickienės renginyje "Muzikos garsai", o po pietų visas šeimynas aplankė Trys Karaliai.

"Meniškas kaimas"

Sausio 4 d. "Ąžuolų' ir "Eglių" šeimynų jaunuoliai lankėsi Molėtuose, Tradicinių amatų centre "Meniškas kaimas", kur patys liejo žvakes iš natūralaus bičių vaško.

Kalėdos Bernardinų sode

Sausio 2 d. įpusėjus žiemos atostogoms vaikai lankėsi Bernardinų sode, apsilankė Katedros ir Rotušės aikštėje.

Edukacinė programa "Medumi kvepianti žvakė"

Gruodžio 29 d. "Uosių', "Liepaičių" ir "Berželių" šeimynų globotiniai lankėsi Tradicinių amatų centre "Meniškas kaimas", Molėtuose, edukaciniame užsiėmime "Medumi kvepianti žvakė", kur senoviniu būdu liejo žvakes iš natūralaus bičių vaško. 

"Kalėdos- žiemos linksmybės"

Gruodžio 28 d. pensiono salėje vyko vaikų - "Uosių", "Berželių", "Liepaičių", ir jaunuolių - "Ąžuolų", "Eglių" šeimynų Kalėdinė šventė. Jos metu skambėjo nykštukių Kalėdinės dainelės, taip pat stebėjomė spektaklį "Kalėdos - žiemos linksmybės", kuriame vaidino globotiniai ir šeimynų socialinės darbuotojos. Šventėje dalyvavo Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktoriaus pavaduotoja Rasa Laiconienė, kuri įteikė padėkas pensiono darbuotojoms už motyvaciją tobulėti, iniciatyvumą bei profesinį aktyvumą. Taip pat mus aplankė Danas ir Aurelija Arlauskai iš Levandų uosto su dovanomis ir Linksmuoju Naminuku, kuris apsigyvens mūsų namuose bei Specialiojo ugdymo centro "Aidas" ir Vilniaus lopšelio-darželio "Lakštingala" direktorės, o šventę vainikavo Kalėdų Senelis su pilnu maišu dovanų.

Kalėdų rytmetys "Snieguolė ir septyni nykštukai"

Gruodžio 27 d. ankstyvą rytą susirinkę salėje žiūrėjome Kalėdinį spektaklį "Snieguolė ir septyni nykštukai", kuriame vaidino "Mėnulio", "Šermukšnių", "Žilvičių" ir "Kaštonų" šeimynų globotiniai drauge su socialinėmis darbuotojomis, o po spektakliuko vaikus aplankė Kalėdų Senelio su dovanomis. 

Svečiuose Kunigas Ričardas Doveika

Gruodžio 21 d. mus aplankė ir nuostabią popietę kartu praleido kunigas Ričardas Doveika. Kunigas papasakojo, kuo svarbios yra Šv. Kalėdos, palinkėjo šeimynų vaikučiams visada turėti draugą šalia. Popietėje skambėjo darbuotojų ir vaikų Kalėdinės giesmės, bei turėjome galimybę pamatyti spektakliuką apie laiką ir jo vaidmenį mūsų gyvenime. 

Spektaklis "Laiškas Kalėdų Seneliui"

Gruodžio 19 d. pensiono salėje "Uosių", "Liepaičių", "Berželių", "Mėnulio" šeimynų vaikučiai kartu su socialinėmis darbuotojomis B. Stakėniene, K. Sabeckyte, R.Urbelionyte, I.Lauciūte, E.Perkauskiene vaidino spektakliuką "Laiškas Kalėdų Seneliui".

"Gerasis dinozauras"

Gruodžio 18 d. "Uosių", "Liepaičių" ir "Berželių" šeimynų globotiniai lankėsi Forum Cinemas Akropolis Gerumo seansuose, kur žiūrėjo animacinę nuotykių komediją "Gerasis dinozauras".

Kalėdinė neįgaliųjų darbų paroda - mugė

Gruodžio 14 d. socialinės darbuotojos V. Medelienė ir V. Strazevičienė kartu su "Ąžuolų" ir "Eglių" šeimynos globotiniais dalyvavo Kalėdinėje neįgaliųjų parodoje - mugėje Vilniaus miesto savivaldybėje. Mugės metu svečiai galėjo ne tik pasigrožėti, bet ir įsigyti rankų darbo papuošalų iš vilnos, šventinių atvirukų, sagių.

Edukacinė programa "Žibintas"

Gruodžio 13 d. jaunuoliai iš "Ąžuolų" ir "Eglių" šeimynų vyko į LDK Radvilų rūmų muziejų, kur gamino žibintus. 

Gerumo seansai Forum Cinemas Akropolis

Gruodžio 11 d. "Eglių" ir "Ąžuolų" šeimynų globotiniai vyko į Forum Cinemas Akropolis žiūrėti nuotykių filmo "Namai".

Edukacinis užsiėmimas Rumšiškėse

Gruodžio 10 d. ankstyvą rytą, vaikai ir jaunuoliai vyko į Lietuvos liaudies buities muziejų edukacinį užsiėmimą "Muzikuokime kartu! Tradiciniai lietuvių instrumentai ir dainos", Rumšiškėse. Vaikai ir jaunuoliai grojo tradiciniais lietuvių muzikos instrumentais - kanklėmis, būgnais, ragais, skudučiais. Dainavo daug Lietuvos regionų dainų, sutartinių, šoko liaudiškus šokius bei žaidė žaidimus. 

"Pažink save ir kitus" projektas

Gruodžio 8 d. projekto "Pažink save ir kitus" metu, vaikai žaidė vandens burbuliukais.

Kalėdų belaukiant...

Gruodžio 8 d. Laukdami Šv. Kalėdų stebuklo šeimynų globotiniai kartu su socialinėmis darbuotojomis papuošė pensiono prospektą savo rankų darbo eglutėmis.

Avento vakaronė

Gruodžio 7 d. popietę visi globotiniai susirinko salėje, kur kartu muzikos vadove Giedre su vaikais šoko ir dainavo daineles. 

Kalėdinė NVO mugė

Gruodžio 4 d. "Eglių" ir "Ąžuolų" šeimynos jaunuoliai lankėsi Kalėdinėje Nevyriausybinių organizacijų mugėje Prezidentūroje, S. Daukanto aikštėje, kur grožėjosi kalėdinėmis dovanėlėmis, taip pat įsigijo dovanėlių ir sau. 

Tarptautinis neįgaliųjų dienos minėjimas

Gruodžio 1 d. jaunuoliai kartu su socialinėmis darbuotojomis lankėsi Katedros aikštėje, kur grožėjosi Kalėdine eglute, vėliau apsilankė Lietuvos muzikų rėmimo fondo bendrijos "Atgaiva" organizuojamoje Tarptautinės neįgaliųjų dienos paminėjimo šventėje Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Svečiuose Džiozefina

Gruodžio 1 d. pagal projektą "Terapija su gyvūnais - misija įmanoma!" vaikus aplankė Džiozefina. 

"Čia mūsų namai, čia mūsų šeima"

Lapkričio 30 d. Vilniaus lopšelyje-darželyje "Lakštingala" vyko liaudiškos muzikos renginys "Čia mūsų namai, čia mūsų šeima", kuriame muzikos vadovė Giedrė kartu su vaikais šoko ir dainavo liaudiškas daineles. 

Žvakių liejimas

Lapkričio 29 d. jaunuolius aplankė ponia Vilma, kuri kartu su jaunuoliais liejo žvakes. 

"Pramogos su Kalėdų Seneliu"

Lapkričio 27 d. rytą "Ąžuolų" ir "Eglių" šeimynų jaunuoliai išvyko į mišias Vilniaus Šv.Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje, o po pietų mažieji "Berželių", "Uosių" ir "Liepaičių" šeimynų globotiniai lankėsi PC Panorama, kur vyko "Pramogos su Kalėdų Seneliu". Renginio metu klausėmės vaikų muzikos studijos RETRO šauniųjų atlikėjų, taip pat žiūrėjome spektaklį vaikams ir panašiems į juos pagal Sigute Ach - "Ambrozijus, Purkius ir ...". 

Spalvoto meduolio diena

Lapkričio 26 d. rytą jaunuoliai lankėsi Thierry kepyklėlėje, Spalvoto meduolio dienoje. Kepyklėlėje jaunuoliai kartu su savanoriais savo rankytėmis spalvotais cukraus glaistais margino meduolius ir puikiai praleido laiką. 

Edukacinis užsiėmimas "Žaisliukas - burbuliukas"

Lapkričio 25 d. jaunuoliai iš "Ąžuolų" ir "Eglių" šeimynų lankėsi Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, edukaciniame užsiėmime "Žaisliukas - burbuliukas", kur iš vilnos vėlė Kalėdinius žaisliukus. 

Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla

Lapkričio 24 d. lankėsi Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla kartu su dailininke Inga Dargužyte, kur kartu su jaunuoliais piešė piešinius. Dailininkės darbai puošia pirmąjį aukštą.

Projekto "Draugystės tiltai" uždarymas

Lapkričio 23 d. vyko "Draugystės tiltai" projekto uždarymas. Pensione susirinko visi projekto dalyviai - tai Vilniaus specialiojo ugdymo centro "Aidas" ugdytiniai ir pedagogai, bei pensiono globotiniai, socialiniai darbuotojai ir specialistai. Visi pasidžiaugė nuveiktais darbais, padėkos žodžius tarė įstaigų vadovės. Visus linksmino pensiono skudutininkių ansamblis, smagiai šokome, žaidėme ratelius, vakarą vainikavo vaišių stalas. Nuoširdžiai dėkojame projekto įkvepėjai ir organizatorei muzikos vadovei Audronei.

O gražumas tų Kalėdinių kepurių!

Lapkričio 21 d. mus aplankė VŠĮ "RV Agentūra" darbuotojos, kurios kartu su jaunuoliais gamino Kalėdines kepures.

Edukacinis užsiėmimas "Prakartėlė"

Lapkričio 17 d. jaunuoliai iš "Eglių" ir "Ąžuolų" šeimynų lankėsi Vilniaus Paveikslų galerijoje, edukaciniame užsiėmime "Prakartėlė", kur artėjant gražiausiai metų šventei ruošėsi Kristaus gimimui.

"Daržovių asorti"

Lapkričio 16 d. popietę vaikai ir jaunuoliai dalyvavo šventėje "Daržovių asorti". Kiekviena šeimyna pristatė savo pasirinktą daržovę, papasakojo apie jos naudą žmogui. Šventės metu vyko žaidimai ir skambėjo dainos daržovių tema.

Šventėms artėjant

Lapkričio 16 d. ryte mus aplankė Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro studentai, kurie kartu su jaunuoliais iš flico gamino Kalėdinius žaisliukus, su floristiką studijuojančiomis merginomis - pasigamino sau po Kalėdinę dovanėlę, o po darbų pasilepino svečių masažais. 

"Bet kas jei ne Tu , man primins ..."

Lapkričio 15 d. turėjome renginį, kurį vedė psichologė Nadežda, skirtą Tolerancijos dienai paminėti. Salėje susirinkę globotiniai, diskutavo apie tolerancijos svarbą mūsų gyvenime, žiūrėjome trumpametražius animacinius filmukus.

"Strakaliukas ir Makaliukas"

Lapkričio 13 d. su "Uosių", "Šermukšnių", "Liepaičių" ir "Berželių" šeimynos vaikais lankemės Vilniaus Kameriniame teatre, kur žiūrėjo nuotaikingą spektakliuką "Strakaliukas ir Makaliukas", o prieš spektaklį PC Panorama apžiūrėjome parodėlę. 

Žibintų šventė

Lapkričio 11 d. minima Šv.Martyno diena, o mūsų globotiniai šią dieną kartu su socialinėmis darbuotojomis iš daržovių gamino žibintus. Pensiono salėje parodė įdomią programą su pasakojimais apie senovės lietuvių tradicijas, dainavo liaudies dainas, o vėliau savo šviečiančiais žibintais papuošė koridorių.

Projektas "Pažink save ir kitus"

Lapkričio 10 d. psichologė N.Radevič pradėjo projektą "Pažink save ir kitus", kuriame dalyvauja aštuoni vaikai iš "Kaštonų", "Uosių", "Liepaičių" ir "Berželių" šeimynų. Projekto tikslas - skatinti vaikus išreikšti bei įvardinti savo emocijas ir jausmus, vystyti kūrybiškumą, ugdyti bendravimo įgūdžius, mokėti tinkamai reaguoti susidūrus su neigiamais išgyvenimais, priimti ir teikti pagalbą kitiems. Projekte naudojami įvairūs meno ir žaidimo terapijos elementai, sensoriniai užsiėmimai, kas padės mūsų globotiniams labiau atsipalaiduoti ir pajusti daug teigiamų emocijų.

Draugystės medis

Lapkričio 9 d. globotiniai savo rankytėmis piešė Draugystės medį, edukaciniame užsiėmime "Tapyba be teptukų", kurį organizavo Artoteka 

"Grybukas Stogiukas"

Lapkričio 8 d. "Eglių" ir "Ąžuolų" šeimynos globotiniai lankėsi Specialiojo ugdymo centre "Aidas", kur Projekto "Draugystės tiltas"  metu žiūrėjo šešėlių teatro spektaklį "Grybukas Stogiukas".

Legendinis "Plėšikas Hocenplocas"

Lapkričio 6 d. "Ąžuolų" ir "Eglių" šeimynos jaunuoliai lankėsi Vilniaus Kameriniame teatre, kur turėjo galimybę pamatyti nuotykių spektaklį Legendinis "Plėšikas Hocenplocas".

Rudens atostogos

Spalio 31 d. rudens atostogas "Mėnulio", "Liepaičių", "Uosių" ir "Berželių" šeimynų globotiniai pradėjo išvyka į Forum Cinemas Vingis, kur žiūrėjo animacinę muzikinę komediją "Troliai". 

Lapkričio 2 d. nors už lango ir lijo lietus, "Šermukšnių", "Uosių", "Liepaičių" ir "Berželių" šeimynos lankėsi COSMOS Paukščių take, kurioje vaikai turėjo galimybę panirti į kosmoso platybes ir pažvelgti į begalę žvaigždžių. 

Lapkričio 3- 4 d. vaikai ir jaunuoliai lankėsi Vilniaus Paveikslų galerijoje, edukaciniame užsiėmime "Vilniaus miesto pasakos", kur apžiūrėjo Vilniaus miesto vaizdus ir gamino savo rankų darbo atvirukus senovės tema.

"Bruknelė"

Spalio 30 d. "Berželių", "Liepaičių" ir "Uosių" šeimynos globotiniai lankėsi Lietuvos operos ir baleto teatre, kur stebėjo spektaklį vaikams "Bruknelė".

Vėlinės

Spalio 28 d. prieš Vėlines globotiniai aplankė artimųjų kapus, o grįžę klausėsi Gintarės Jautakaitės ramios muzikos, kurios metu sutelkę dėmesį prisiminė išėjusius artimuosius. 

Projektas "Terapija su gyvūnais - misija įmanoma!"

Spalio 27 d. soc. darbuotojos R.Urbelionytė ir K.Sabeckytė pradėjo projektą "Terapija su gyvūnais - misija įmanoma!", kurio tikslas įveikti bendravimo problemas ir baimes, gerinti vaikų ir jaunuolių psichinę ir emocinę būseną. Projekto metu su vaikais laiką leis Dora ir Džiozefina, kurios padės patirti naujų įspūdžių, ugdys susikaupimą, dėmesio koncentraciją.

"Muzika garsiau!" karaoke

Spalio 26 d. vyko soc.darbuotojų K. Sabeckytės ir  R. Urbelionytės projekto "Muzika garsiau!" karaoke renginys, kuriame globotiniai su socialiniais darbuotojais atliko žymių atlikėjų dainas. Salėje skambėjo - Jazzu, R.Cicino, grupės "Mango", D.Montvydo. S.Povilaičio dainos. 

"Minkštosios vilnelės stebuklai"

Spalio 25 d. pensiono globotiniai sulaukė svečių iš Vilniaus specialiojo ugdymo centro "Aidas" ugdytinių ir jų mokytojų. Tęsdami projektą "Draugystės tiltas", visi kartu dalyvavome užsiėmime "Minkštosios vilnelės stebuklai". Užsiėmimo metu soc.darbuotoja V. Medelienė supažindino su vilnos rūšimis, vėlimo būdais, papasakojo iš kur atkeliauja vilnelė, parodė, ką iš jos galima pasigaminti. Praktinio užsiėmimo metu visi dalyviai vėlė rutuliukus "spygliukus", iš kurių suvėrė kaklo vėrinį. Smagią, minkštą ir šiltą popietę palydėjo muzikos vadovės Audronės daina apie avytes.

Vilniaus teatras "Lėlė"

Spalio 23 d. "Berželių", "Uosių" ir "Liepaičių" šeimynos vaikai sekmadienio popietę apsilankė Vilniaus teatre "Lėlė", kur stebėdami spektaklį "Apie tai, kaip Kolka Pankinas skrido į Braziliją, o Marčius ne Pankinas niekuo netikėjo, arba GA-RA-RAR", leidosi į tolimą kelionę lėktuvu. 

Svečiai iš Vokietijos

Spalio 10-21 d. mūsų įstaigoje viešėjo 5 socialinio darbo studentai iš Vokietijos, Leipcigo miesto. Svečiai kartu su praktikos vadovėmis, "Ąžuolų" ir "Eglių" šeimynos socialinėmis darbuotojomis Violeta Medeliene ir Inga Karpovičiene dirbo dienos centriuke, kur kartu su jaunuoliais vėlė vilną, gamino Naujametinius žaisliukus, taip pat prisidėjo siekiant lapų pynės rekordo. Drauge su jaunuoliais lankėsi Dūkštų ąžuolyno pažintiniame take ir Neries regioniniame parke. 

"Herbas - raktas į giminės istoriją"

Spalio 19 d. "Mėnulio", "Uosių", "Liepaičių" ir "Berželių" šeimynų globotiniai lankėsi Vilniaus paveikslų galerijoje, edukaciniame užsiėmime "Herbas - raktas į giminės istoriją", kuriame išgirdo istoriją apie herbo reikšmę, o patys turėjo galimybę nusipiešti savo simbolį-herbą. 

Rudens spalvos

Spalio 16 - 31 d. pensione vyko Rudeninių puokščių paroda, kuri kvietė grožėtis rudens spalvomis bei vaikų ir jaunuolių išradingumu. 

"W.A.Mozarto smuiko magija"

Spalio 16 d. "Ąžuolų" ir "Eglių" šeimynos globotiniai lankėsi Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, kur dalyvavo projekte "W.A.Mozarto smuikas Lietuvoje". Renginio metu jaunuoliai klausėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų simfoninio orkestro taip pat turėjo galimybę pamatyti ir išgirsti seną smuiką, kuriuo kadaise griežė pats Mozartas. 

Ilgiausia margų lapų pynė

Spalio 14 d. ankstyvą penktadienio rytą būrys Vilniaus specialiojo ugdymo centro "Aidas", Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono ir Vilniaus lopšelio darželio "Lakštingala" vaikai, auklėtojai ir socialiniai darbuotojai siekėme naujo Lietuvos rekordo - pynėme ilgiausią šalyje rudeninių lapų pynę. 

Visi drauge, margaspalvius medžių lapus pynėme į vieną, kuria vėliau apjuosėme Lakštingalų gatvę. Pynės ilgis siekė - 101,6 m., nors mūsų visų tikslas buvo 100 m. Į renginį, užfiksuoti rekordo buvo pakviesti "Factum" atstovai. 

Rudenėlis

Spalio 12 d. vyko "Rudenėlio šventė", kurioje globotiniai šoko, dainavo daineles, žaidė žaidimus, dalyvavo vaisių ir daržovių viktorinoje, turėjo galimybę minti mįsles, už kurias gavo dovanėles. 

Spektaklis "Auksinė žuvelė"

Spalio 11 d. pensiono salėje pagal socialinės darbuotojos B. Stakėnienės projektą "Žaidžiame teatrą" globotiniai stebėjo nuotaikingą spektakliuką "Auksinė žuvelė". 

Rytų Aukštaitijos puošmena - Zarasų kraštas

Spalio 8 d. nors už lango ir lijo lietus, anksti ryte su gera nuotaika išvykome Zarasų link. Po kelių valandų kelionės, atvykome į Zarasų raj. esantį Šlyninkos vandens malūną. Pasitiko mus malūnininko dukra, kuri sukvietusi visus į šiltus namus, papasakojo, koks ilgas ir nelengvas duonelės kelias, kol ji atkeliauja iki mūsų namų. Išklausę istorijos, kiekvienas turėjo galimybę pasigaminti savo duonelę "Pagranduką", kurią pašovėme į krosnį, ir kol duonelė kepė išėjome į pažintinę ekskursiją po pažintinį malūną, kuriame išgirdome pasakojimą apie neklaužadą velniuką, bei apžiūrėjome malūne vykstantį darbą. Po ekskursijos grįžome atgal į Amatų namus, kur ant stalo jau garavo karšta arbata, naminė plikyta duona, naminiai sausainiai, namine grietinė, obuolienė ir gardūs ant žarijų kepti blynai. 

Pasisvečiavę Šlyninkos malūne, nuvažiavome į Zarasų apžvalgos ratą, kur atsiveria įspūdingas vaizdas į Zaraso ežerą bei Zarasų miesto apylinkes, o pakeliui namo užsukome prie vieno seniausių Europoje, bet augančio Lietuvoje - Stelmužės ąžuolo, kur mūsų išvyka ir baigėsi.

Nors visą dieną pliaupė lietus, tačiau kelionė buvo puiki ir nuotaikos nesugadino, net krintantys lietaus lašai.

"Drąsūs, stiprūs, vikrūs"

Spalio 6 d. Specialiojo ugdymo centre "Aidas" vyko projekto "Draugystės tiltas" renginys "Drąsūs, stiprūs, vikrūs", kuriame mūsų globotiniai dalyvavo sporto rytmety, kuriame dalyvavo rungtyse (kaštonų rinkimas, estafetė su balionu, mėtimas į krepšinį ir virvės traukimas). Visi aktyviai nusiteikę, puikiai praleidome laiką, o namo grįžome apdovanoti medaliais. 

Grafikos pradžiamokslis

Spalio 5 d. "Berželių", "Liepaičių", "Uosių" šeimynos globotiniai vyko į Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centro kūrybines dirbtuves "Aš-Kūrėjas", į edukacinį užsiėmimą "Grafikos pradžiamokslis". Vaikai piešė savo sugalvotus piešinius, vėliau juos spalvino veidrodinio atspindžio principu. Grįžę į namus, pensiono koridoriuje surengė parodėlę. 

"Gandrų siuntų tarnyba"

Spalio 2 d. "Uosių", "Liepaičių", "Berželių" šeimynos vyko į Forum Cinemas Vingis, kur žiūrėjo linksmą animacinį filmuką "Gandrų siuntų tarnyba".

"Snieguolė ir 7 nykštukai"

Rugsėjo 25 d. "Uosių", "Liepaičių" ir "Berželių" šeimynos vaikai, keliavo į Lietuvos operos ir baleto teatrą, stebėti spektaklį "Snieguolė ir 7 nykštukai". Dėkojame galimybę pamatyti spektaklį nemokamai. 

Edukacinė programa "Maišelis ir rankinė"

Rugsėjo 14 d. "Ąžuolų" ir "Eglių" šeimynos jaunuoliai vyko į Taikomosios dailės ir dizaino muziejų, edukacinę programą "Maišelis ir rankinė". Užsiėmimo metu globotiniai išsirinkę patinkančius trafaretus, jais puošė maišelius. Jaunuoliai ne tik linksmai praleido laiką, bet ir grįžo su dovanėlėmis - kiekvienas su savo asmeniniu maišeliu. 

"Tau Vilniau!" mugė

Rugsėjo 4 d. Katedros aikštėje vyko mugė "Tau Vilniau!", kurioje mūsų jaunuoliai prekiavo vilnos, popieriaus ir odos dirbiniais. 

"Lakštutė"

BĮ Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensionas jau 22 metai globoja neįgalius vaikus ir jaunuolius nuo 3-29 metų amžiaus. Kasdien vyksta įvairiausia veikla, vykdomi projektai. Dažnai keliaujame, lankomės įvairiuose renginiuose, gulamės ir keliamės su šypsenomis ir kupini įspūdžių.

Kadangi gyvenimas nestovi vietoje ir mūsų pasiekimais, įdėjomis dažniausiai džiaugiasi tik pensiono bendruomenė, 2016 m. gegužės 23 d. pradėtas vykdyti projektas, kurio tikslas leisti periodinį elektroninį ir spausdintinį ketvirtinį laikraštį, kuris atspindėtų socialinio darbo aktualijas, kūrybinius - meninius globotinių ir darbuotojų pasiekimus, kasdienius džiaugsmus ir rūpesčius.

Pirmasis laikraštis "Lakštutė" dienos šviesą išvydo rugsėjo 2 d. Jis buvo pristatytas pensiono bendruomenei ir svečiams iš Specialiojo ugdymo centro "Aidas", lopšelio-darželio "Lakštingala", taip pat pristatyme dalyvavo žurnalistė, gidė, "Levandų uosto" šeimininkė Aurelija Arlauskienė.

Projekto rengėja Violeta Medelienė kartu su komanda - Loreta Meiluviene, Nadežda Radevic, Indre Lauciūte ir Birute Tumalavičiene pasidalino mintimis apie džiaugsmus ir sunkumus, kuriant "Lakštutę". Kiekviena papasakojo apie laikraščio skiltį, už kurią buvo atsakinga. Pensiono globotiniai ir darbuotojai, šiai progai skyrė dainas ir eiles lakštingalų tema. Po pristatymo visi pasivaišino "Lakštutės" tortu.

Gerbiama Direktorė Jūratė Čečetienė, padėkojo darbuotojoms už pastangas išleidžiant "Lakštutę", o mes taip pat džiaugiamės, sakome AČIŪ ir nekantriai laukiame antrojo laikraščio numerio. 

Elektroninį laikraščio variantą rasite https://www.facebook.com/359378484398710/photos/pcb.361412740861951/361412257528666/?type=3&theater

Vasaros užbaigimo šventė

Rugpjūčio 31 d. pensiono salėje vyko vasaros užbaigimo šventė "Kur iškeliavo cirkas?" Šventės metu skambėjo globotinių ir darbuotojų juokas, nes mūsų širdis džiugino ir visą popietę linksmino šaunusis klounas. 

Žolinių šventė

Rugpjūčio 16 d. pensiono salėje vyko Žolinių šventė, kurios metu globotiniai patys gamino puokštes, kuriomis vėliau papuošė pensiono koridorių.

"Šermukšnių" šeimynos užimtumo savaitė

Rugpjūčio 8-14 d. pensione vyko paskutinioji vasaros užimtumo savaitė, kurią pabaigė "Šermukšnių" šeimyna. Šią savaitę, globotiniai dalyvavo šokių konkurse, iškylavo miške, taip pat buvo išvykę prie upės, o savaitės pabaigoje žaidė smagius vandens žaidimus.

Stovykla Šventojoje

Liepos 8-15 d. "Berželių", "Uosių" ir "Liepaičių" šeimynų mažieji globotiniai šiltas vasaros dienas praleido Šventojoje, kur džiaugėsi šiltais saulės spinduliais ir linksmai šokinėjo per bangas. 

"Berželių" šeimynos užimtumo savaitė

Rugpjūčio 1-7 d. pensione vyko spalvotoji "Berželių" šeimynos užimtumo savaitė. Pirmadienį globotiniai dalyvavo Spalvų terapijoje, kurioje dirbo su plastelinu, antradienį - šventė "Spalvotas garvežiukas", kuriame šurmuliavo skirtingos spalvos drabužiais pasipuošę darbuotojai, vaikai ir jaunuoliai. Trečiadienį dalyvavo linksmojoje estafetėje, ketvirtadienį globotiniai turėjo išvyką į Dūkštų ąžuolyno pažintinį taką, kuriame grožėjosi gamta, o savaitės pabaigoje klausėsi ir patys sekė pasakas.

"Ąžuolų" šeimynos užimtumo savaitė

Liepos 25-31 d. vyko "Ąžuolų" šeimynos užimtumo savaitė, kurios metu globotiniai dalyvavo estafetėse, trečiadienį - viktorinoje "Daržovės ir vaisiai", o savaitės pabaigoje įspūdingajame "Šokių maratono konkurse", kuriame dalyvavę vaikai ir jaunuoliai gavo padėkas, o ištvermingiausieji apdovanoti prizais. 

"Liepaičių" šeimynos užimtumo savaitė

Liepos 18-24 d. vyko "Liepaičių" šeimynos užimtumo savaitė, kuri prasidėjo spektakliu "Mes artistai", antradienį vaikai traukiniu vyko Į Kauną. Trečiadienį - pensiono salėje globotiniai su socialiniais darbuotojais vaidino spektakliuką "Bebenčiukas". Ketvirtadienį piešė savo mėgstamiausius filmukų herojus, o penktadienį - linksmoji diskoteka. 

"Mėnulio" šeimynos užimtumo savaitė

Liepos 11-18 d. pensione vyko "Mėnulio" šeimynos užimtumo savaitė. Savaitę pradėjome piešimu kreidelėmis ant šaligatvio, antradienį - iš kartoninių dėžių globotiniai gamino namą-pilį. Trečiadienį dalyvavo diskotekoje, ketvirtadienį vyko į Valakampių paplūdimį, o penktadienį žaidė judrius žaidimus.

Išvyka į "Paukščių kaimą"

2016 m. liepos 8 d. pensiono globotiniai vyko į edukacinę programą "Paukščių kaime", kuriame įdomiai praleido laiką patys kepdami ir ragaudami kiaušinienę, susipažino ir maitino įvairius paukščius.

"Uosių šeimynos" užimtumo savaitė

Liepos 4-10 d. pensione vyko "Uosių šeimynos" užimtumo savaitė. Pirmadienį globotiniai salėje dalyvavo estafetėse, antradienį vyko į Kauno zoologijos sodą, trečiadienį piešė karaliaus Mindaugo karūną, ketvirtadienį vyko į žaidimų kambarį "X-planet" ir Bažnytinio paveldo muziejų, o penktadienį savaitę užbaigė diskoteka.

Eglių šeimynos užimtumo savaitė

2016 m. birželio 27 - liepos 1 d. pensione vyko "Eglių" šeimynos užimtumo savaitė. Pirmadienį visi pensiono gyventojai spalvino popierines žuvytes ir ragavo rūkytą žuvį. Antradienį salėje vyko "Žvaigždžių" pasirodymai. Trečiadienis buvo muilo burbulų diena, ketvirtadienį - maudynės baseine, o penktadienis- ledų diena.

Joninių šventė

Birželio 22 d. pensiono bendruomenė šventė Jonines. Muzikos vadovė Audronė Navickienė parengė gražią programą: globotiniai, kartu su socialinėmis darbuotojomis dainavo tradicines Joninių dainas, šoko ratelius, grojo skudučiais.

Projektas "Mano tvorelės pačios gražiausios"

Birželio mėnesį, soc. darbuotojos Violetos Medelienės iniciatyva, buvo vykdomas projektas "Mano tvorelės pačios gražiausios". Buvo surengta net keletas užsiėmimų, kurių metu pensiono globotiniai, kartu su darbuotojais, piešė ant medinių plokščių, akmenų, puošė tvoreles ir aplinką.

Vandens pramogos "Trasalyje"

Birželio 21 d. vasaros atostogas praleidome mėgaudamiesi vandens pramogomis. Smagiai pasipliuškenome baseinuose, sukūrinėse voniose ir vandens čiuožyklose. Po maudynių pietavome gamtoje užutrakyje.

Festivalis "Būkime kartu"

Gegužės 10-11 dienomis, pensione vyko kasmetinė, jau penktoji šventė - "Būkime kartu". Sulaukėme daug svečių ir socialinių partnerių. Dėkojame visiems dalyvavusiems.

Spektaklis "Daktaras Antanas"

Balandžio 15 d. pensiono salėje buvo rodomas projekto "Žaidžiame teatrą" spektaklis "Daktaras Antanas".

Išvyka į Švenčionių meno mokyklą

Balandžio 12 d. pensiono globotiniai, kartu su muzikos vadove Giedre Ivanenkiene, lankėsi Švenčionių meno mokykloje. Pademonstravome savo muzikinius gebėjimus, pasižiūrėjome Švenčionių meno mokyklos moksleivių pasirodymus.

Vienos pokylis

Balandžio 1 d. pensiono salėje vyko projekto "Muzika garsiau" renginys - "Vienos pokylis". Visi pokylio dalyviai, pasipuošę vakariniais rūbais, smagiai šoko valsą pagal žymiausių kompozitorių kūrinius.

Velykinių dekoracijų konkursas

Pensiono prospekte nuo kovo 21 d. vyksta velykinių dekoracijų paroda, kurias pagamino šeimynų darbuotojai kartu su globotiniais. Balandžio 1 d. buvo paskelbti gražiausių dekoracijų nugalėtojai. Pirmąją vietą užėmė Uosių šeimyna, antrąją - Eglių, o trečiają - Berželių šeimyna.

Jaunuolių Velykos

Kovo 29 d. pensiono salėje šv. Velykas šventė jaunuoliai ir jaunuolės. Prisiminėme senas Velykų tradicijas, dainavome dainas, šokome.

Lėlių teatro miniatiūros "Aš verkiu, juokiuos, šypsaus"

Kovo 25 d. socialinės darbuotojos B. Stakėnienė ir I.Lauciūtė pensione rodė lėlių teatro miniatiūras jausmų tema.

Globotiniai žiūrėjo ištraukas iš pasakų, bandė nusakyti herojų emocijas. Renginio pabaigoje visi žiūrovai buvo apdovanoti prizais.

Vaikų šv. Velykų šventė

Kovo 23 d. pensione vyko vaikų šv. Velykų šventė. Linksminomės dainuodami ir šokdami.

Festivalis "Šakar makar"

2016 metų kovo 16 dieną pensiono globotiniai kartu su muzikos vadove Giedre Ivanenkiene dalyvavo Vilniaus specialiojo ugdymo centro organizuotame festivalyje "Šakar makar".

Kaziuko mugė pensione

2016 m. kovo 4 d. pensione vyko kasmetinė Kaziuko mugė. Globotiniai kartu su darbuotojais gamino įvairius darbelius, kepė gardumynus ir prekiavo jais. 

Išvyka į Profesinio rengimo centrą

2016 m. kovo 2. dieną pensiono jaunuoliai ir jaunuolės kartu su darbuotojomis dalyvavo Profesinio rengimo centro organizuotoje mugėje.

Edukacinė programa "Gusto blyninėje"

Vasario 15 d. vaikai lankėsi Gusto blyninėje, kur patys gamino sausainius ir juos ragavo.

Užgavėnės

Vasario 9 d. pensione smagiai šventėme Užgavėnes: šokom, dainavom, valgėm blynus ir deginome Morę.

Edukacinė programa "Mano augintinio portretas"

2016 m. vasario 21 d. pensiono vaikai lankėsi Radvilų rūmų muziejuje, kuriame dalyvavo edukacinėje programoje "Mano augintinio portretas".

Išvyka į parodą

2016 m. sausio 12 d. pensiono globotiniai lankėsi parodoje Taikomosios dailės muziejuje.

Sulaukėme Naujųjų metų

Kartu su sniegu atkeliavo naujieji 2016-ieji metai. Gruodžio 22 d. juos pasitiko vaikai kalėdinėje šventėje, o gruodžio 29 d. - jaunuoliai ir jaunuolės.

Mugė

2015 m. gruodžio 16 d. pensiono jaunuoliai ir jaunuolės kartu su socialinėmis darbuotojomis dalyvavo mugėje Vilniaus miesto savivaldybėje, kur demostravo savo darbelius.

Išvyka prie eglutės

Gruodžio 15 d. pensiono globotiniai vyko į Katedros aikštę apžiūrėti pasakiško grožio eglutės.

Advento kalendorius

2015 m. lapkričio 26 d. vaikai ir jaunuoliai dalyvavo Advento vakaronėje, susipažino su Advento reikšme ir tradicijomis bei gamino Advento kalendorių.

Žymios negalios žaidynės

2015 m. lapkričio 25 d. pensiono jaunuolės ir jaunuoliai dalyvavo Lietuvos specialiosio olimpiados komiteto žymios negalios motorinio aktyvumo žaidynėse Panevėžyje.

Arbatos popietė

Lapkričio 20 d. pensione buvo surengta arbatos popietė.

Šiltų švelnukų pasaka

Lapkričio 17 d. pensiono darbuotojos parodė globotiniams spektaklį "Šiltų švelnukų pasaka".

Tolerancijos diena

Lapkričio 16 d. pensione minėjome Tarptautinę tolerancijos dieną. Iš pačių pasigamintų spalvotų delniukų pagaminome tolerancijos simbolį - vaivorykštę.

"Čia mūsų namai, čia mūsų šeima"

2015 m. spalio 22 d. pensione vyko liaudiškos muzikos renginys, skirtas etnografiniams metams paminėti. Renginyje dalyvavo Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono, Vilniaus specialiojo ugdymo centro "Aidas", Vilniaus lopšelio-darželio "Lakštingala" ir Socialinės globos namų "Gilė" ugdytiniai bei darbuotojai.

"Kamštelių vajus"

Vakar Vilniuje baigėsi ketvirtasis respublikinis konkursas „Kamštelių vajus ‘2015”. Viešosios įstaigos „Draugiški šeimai“ organizuojamas konkursas kasmet susilaukia vis didesnio visuomenės dėmesio. Konkurso organizatoriai skaičiuoja, kad kamštelius renka apie trys šimtai tūkstančių žmonių visoje Lietuvoje.

Rudenėlio šventė pensione

2015 m. spalio 7 d. pensiono salėje šventėme "Rudenėlio šventę", surengtą muzikos vadovės Audronės Navickienės. Globotiniai kartu su darbuotojais pademonstravo puikų pasirodymą, o pensiono prospekte grožėjomės šeimynų sukurtomis rudens gėrybių kompozicijomis.

Prabėgo vasara...

Taip greitai prabėgo vasara... Turėjome daug išvykų ir renginių. Keliavome į Belmontą, prie Šilo ežero, prie upės. Lankėmės Trakuose, Anykščiuose, keliavome į Augustavą.

Velykos

Balandžio 1 d. šventėme Velykas pensione. Vaidinome spektaklį "Zuikių mokykla", žaidėme velykinius žaidimus.

BĮ Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensionui 20 metų!

Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono bendruomenė dėkoja darbuotojams, vaikų ir jaunuolių tėveliams, draugams, rėmėjams, prisidėjusiems prie 20-ties metų Jubiliejaus šventės. Be Jūsų pagalbos mūsų gimtadienis nebūtų toks gražus.

Užgavėnių šventė

2015 m. vasario 17 d. Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensione vyko užgavėnių šventė. Globotiniai bei darbuotojai bandė išvyti žiemą ir kuo greičiau prišaukti pavasarį. Užgavėnių šventėje netrūko linksmų dainų, lašininio ir kanapinio kovų, bei labai skanių užgavėnių blynų.

Vasario 16-osios minėjimas

2015 m. vasario 13 d. Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga svečiuose lankėsi "Liepaičių" choras. Dėkojame chorui ir jo vadovams už pakilią, šventišką nuotaiką bei gražius šventinius muzikinius kūrinius.

Šv. Valentino diena!

2015 m. vasario 12 d. Šv. Valentino dienos proga mūsų pensione vyko šiuolaikinės pasakos "Pati svarbiausia kalba" inscenizacijos. Dėkojame socialinėms darbuotojoms I. Lauciūtei, B. Stakėnienei bei globotiniams už nuostabią - šventinę nuotaiką.

Parodos pensione

Šiuo metu pensione veikia keletas parodų:

Kviečiame pasigrožėti parodos darbeliais.

Veteranų pagerbimo šventė

2015 m. sausio 20 d. Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensione vyko, 20 metų ir ilgiau dirbančių darbuotojų pagerbimo šventė. Norime pasakyti didelį AČIŪ rėmėjams: Vilniaus Kongresų rūmų vadovui S. Pancekauskui už padovanotus pakvietimus Veteranams į nuostabų Z. Levickio jubiliejinį koncertą.

Neįprasta ekskursija

2015 m. sausio 14 d. svečiuose lankėsi Vilniaus pilių kultūrinio rezervato direkcijos atstovė, kuri padovanojo mūsų globotiniams neįprastą ekskursiją: "Kaip Gediminas pilį statė". Dėkojame Jums už suteiktą galimybę, šaltuoju metų laiku iškeliauti bent mintimis į nuostabią ekskursiją susijusią su mūsų visų mylimu miestu - Vilniumi.

Svečiuose - M. Daukšos mokyklos moksleiviai

Gruodžio 15 d. Svečiuose sulaukėme M. Daukšos mokyklos mokinių, kurie parodė muzikinę programą, pynė su vaikais apyrankes, bei atvežė globotiniams kalėdines dovanėles.

Restoranas-teatras "Kuku-muku"

Lapkričio 8 d. mažieji mūsų globotiniai lankėsi Restorane - teatre vaikams "Kuku muku".

Animacinis filmukas

Lapkričio 6 d. prekybos ir pramogų centre "Akropolis" mūsų globotiniai žiūrėjo animacinį filmuką: "Dėžinukai".

Edukacinė programa Trakuose

Spalio 27 d. vaikai ir jaunuoliai lankėsi Trakų neįgaliųjų užimtumo centre, edukacinėje programoje: "Bitininkystė ir žvakių gamyba".

Mokymai socialinių darbuotojų padėjėjams

2014 m. spalio 21-22 d. Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensione vyko įžanginiai socialinių darbuotojų padėjėjų mokymai.

Šv. Mišios

Spalio 19 d. globotiniai vyko į jaunimo mišias Šv. Apaštalo Petro ir Povilo bažnyčioje.

Svečiuose - moksleiviai

Spalio 13-14 dienomis mūsų pensione lankėsi moksleiviai iš Vilniaus Licėjaus.Piešėme, rašėme, gaminome atvirukus bei skanavome pačių moksleivių iškeptus sausainius. Dėkojame jiems už džiugius, linksmus,šiltus vakarus.

"Telebimbam" koncertas

Spalio 11 d. globotiniai lankėsi Vilniaus Kongresų rūmuose "Telebimbam" koncerte. Norime padėkoti Vilniaus Kongresų rūmų vadovams už suteiktą galimybę šį koncertą stebėti nemokamai.

Tarptautinė gyvūnų globos diena

Spalio 4 dieną mūsų globotiniai minėjo tarptautinę gyvūnų globos dieną prie Vilniaus baltojo tilto. Stebėjo nuostabius šuniukų pasirodymus, klausėsi nuostabios muzikos.

Edukacinė programa darbuotojams

Rugsėjo 30 d. pensiono darbuotojai vyko į Trakus. Trakų neįgaliųjų užimtumo centre vyko edukacinė programa: "Bitininkystė ir vaško žvakių gamyba". Dalinamės įspūdžiais iš edukacinės programos.

Spektaklis: "Dostojevskis vaikams nuo 9 iki 99 metų"

Rugsėjo 28 d. mūsų globotiniai lankėsi Vilniaus mažajame teatre, spektaklyje: "Dostojevskis vaikams nuo 9 iki 99 metų". Dėkojame teatro vadovei D. Baltūsytei - Len už suteiktą labdarą.

Socialinių darbuotojų diena!

Mieli socialiniai darbuotojai,

Gyvenimas - tai didelis stebuklas,
kurį suvokt ne visada gali.
Kas kartą tenka sau mažiau palikti,
save kitam - lyg skolą dalini.

Pieštukų paroda

Rugsėjo 20 d. su globotiniais išvykstame į VGTU universiteto biblioteką, kur eksponuojami pieštukai. Japoniški su deimantu, karališki - su karūna. Didžiųjų kūrėjų - menininkų papuošti ar išleisti olimpinių žaidynių metu, kolekcionuoti apie 50 metų.

"Sostinės dienos" mugė

Rugsėjo 7 d. mūsų globotiniai ir darbuotojai dalyvavo "Sostinės dienos" mugėje. Praeivių dėmesys, tvyranti šventinė atmosfera, galimybė parduoti ar tiesiog parodyti savo darbelius skatina mūsų globotinius veikti, piešti, kurti. Džiaugiamės tokiu renginiu ir tikimės jame sudalyvauti dar ne vienerius metus.

8 grupės savaitė "Sustok akimirka žavinga"

Nuo rugpjūčio 18 d. iki 24 d. vyksta 8 grupės savaitė, kurią organizuoja: socialinė darbuotoja Erika Pacevič ir socialinio darbuotojo padėjėjos. Kviečiame su ja ir susipažinti.

4 grupės "Judrioji savaitė"

Kviečiame susipažinti su dar viena šaunia savaite, kurią organizavo Socialinė darbuotoja Indrė Lauciūtė, soc. darbuotojo padėjėjos ir jų grupės globotiniai.

"Madų šou"

Šiandien turėjome neeilinį renginį, kurio metu kiekviena grupė pristatė savo mados kolekciją: paplūdimio, gatvės, italų ir k.t stilius. Kviečiame pasigrožėti įvykusio renginio akimirkomis.

Liepos 21-27 d. 6 grupės savaitė

Trečioji vasaros užimtumo savaitė organizuojama 6 grupės globotinių ir jų vadovės socialinės darbuotojos Vidos Strazevičienės. Šią savaitę numatyta:

2 grupės vasaros užimtumo savaitė

Taigi antroji vasaros užimtumo savaitė organizuojama 2 grupės globotinių ir jų vadovės socialinės darbuotojos Mildos Baublytės. Kviečiame su ja ir susipažinti.

Spektaklis "Trys paršiukai"

Šiandien socialinės darbuotojos B. Stakėnienė, I. Lauciūtė ir E. Stalionienė subūrė visus žiūrėti spektakliuką "Trys paršiukai". Čia netrūko juoko, dainų, ir plojimų... Kiekvienas atėjęs žiūrėti spektakliuko, galėjo tapti, tikrais aktoriais, nes buvo išgrąžinti piešinėliais ant veidukų.

Animacinis filmukas "Zambezja"

Liepos 8 d. mūsų mažieji lankėsi prekybos centre "Akropolis", žiūrėjo animacinį filmuką "Zambezija".

5 grupės vasaros užimtumo savaitė

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, kiekviena grupė organizuoja savo vasaros užimtumo savaitę. Pirmoji vasaros užimtumo savaitė bus organizuojama 5 grupės mergaičių ir jų vadovės socialinės darbuotojos Birutės Stakėnienės. Kviečiame su ja ir susipažinti.

Lankymasis dailininkų galerijoje

Birželio 28 d. vyresnieji mūsų globotiniai lankėsi Lietuvos dailininkų galerijoje. Garso instaliacijų parodoje: "Pasivaikščiojimas Šiaurės garsais".

Išvyka į kino teatrą

Birželio 21 d. globotiniai lankėsi "Forum cinemas" kino teatre, žiūrėjo dokumentinį filmą: "Meškų žemė".

Svečiuose AIESEC savanoriai

Birželio 20 d. svečiuose sulaukėme AIESEC didžiausios pasaulyje jaunimo organizacijos savanorių. Kiekvienas savanoris prisistatė, šoko, dainavo, piešė su vaikais. Dėkojame savanoriams ir E. Dadelytei šio susutikimo su savanoriais organizatorei.

Joninės!!!!

Birželio 20 d. praūžė, prašurmuliavo Joninių šventė pensione. Šokom, dainovm, linksminomės ir žinoma ieškojome paparčio žiedo... Dėkojame renginio organizatoriams už šypsenas ir gerą nuotaiką.

Išvyka į renginį "Menų pieva"

Birželio 7 d. mūsų globotiniai lankėsi prie baltojo tilto renginyje: "Menų pieva". Globotiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, pūtė didelius muilo burbulus, leido į dangų aitvarus bei klausėse nuostabios muzikos.

Vaikų gynimo diena!!!

Birželio 2 d. Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensione minėjome Vaikų gynimo dieną. Žiūrėjome spektakliuką: "Princesėlės fleita". o po renginio visų globotinių laukė labai skanūs ledai.

Festivalis "Begaso"

Gegužės 31 d. globotiniai vyko į žmonių su negalia teatrų festivalį "Begaso". Mūsų globotiniai parodė muzikinį spektakliuką: "Princesėlės fleita".

Renginys Markučių dienos centre

Gegužės 29 d. globotiniai lankėsi Markučių dienos centre, renginyje "Madų infekcijos 2014" . Globotiniai šauniai pasirodė ir gavo diplomą už "Šmaikščiausią" "Madų infekcijos 2014" kolekciją.

Konkursas-festivalis "Perliukai"

Gegužės 28 d. mūsų globotiniams labai įsimintina, nes šią dieną vyko net du renginiai. Iš ryto globotiniai važiavo į Vilniaus regiono III-ąjį respublikinį jaunų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkursą - festivalį "Perliukai".

Svečiuose "Sodo meno avilys"

Gegužės 24 d. pas mus svečiavosi "Sodo meno avilys" atstovės. Kartu su pensiono globotiniais "Sodo meno avilys", atstovės, kūrė mažąjį sodelį prie pagrindinio įėjimo. Vaikai ne tik noriai padėjo sodinti augalus, bet ir noriai klausėsi pasakojimų. Dėkojame "Sodo meno avilys" atstovėms kraštovaizdžio dizainerei E. Urbonavičiūtei, skultorei - D. Šležienei ir botanikei - D. Bastienei.

Į kino teatrą!!!!

Gegužės 24 d. globotiniai lankėsi kino teatre: "Forum cinemas", žiūrėjo filmą; "Godzila 3D".

Tropinių drugelių paroda

Gegužės 22 d. vaikai ir jaunuoliai lankėsi Vilniaus Vingio parke "Tropinių drugelių parodoje".Vaikai iš ties liko sužavėti gyvų drugelių paroda. Dėkojame VŠĮ "FUTURE4US" parodos organizatoriaus už suteiktą galimybę, nemokamai, aplankyti drugelius!!!

Savaitgalis Baltijos cirke

2014 m. gegužės 17 d. globotiniai lankėsi Baltijos cirko pasirodyme. Globotiniai liko sužavėti cirko artistų pasirodymais. Tariame Jums didelį ačiū už suteiktą galimybę, visiškai nemokamai, apsilankyti Jūsų cirko programoje.

Projektas: "Pažink ir pasigamink. Valgyk sveikai"

Nuo 2014 m. birželio 1 d. BĮ Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensione prasidės projektas: "Pažink ir pasigamink. Valgyk sveikai".

Šventė "Būkime kartu"

2014 m. gegužės 14 d. BĮ Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensione šurmuliavo socialinių partnerių šventė: "Būkime kartu". Svečiuose sulaukėme: Vilniaus ugdymo centro "Aidas" vaikų ir pedagogų, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos akordeonisto D. Stundžios, Vilniaus dienos centro "Šviesa" atstovų, Vilniaus vaikų l/d "Lakštingala" atstovų, Vilniaus "Žiburio" pradinės mokyklos vaikų kolektyvų, Vilniaus "Atgajos" specialiosios mokyklos bei Švenčionėlių meno mokyklos atstovų.Taip pat mus aplankė Gerb. Seimo narys J. Požela.

Spektaklis Vilniaus kameriniame teatre

2014 m. gegužės 11 d. mažieji mūsų globotiniai lankėsi Vilniaus Kameriniame teatre, kur žiūrėjo spektaklį: "Trys pingvinai arba prie laivo 8,00". Dėkojame teatro vadovei Vilmai Galvydienei už suteiktą galimybę šį spektakliuką pamatyti visiškai nemokamai.

Išvyka į žirgyną

Gegužės 8 d. globotiniai lenkėsi žirgyne.

Išvyka į Bernardinų sodą / "Europos dienų" mugę

2014 m. gegužės 3 d. globotiniai lankėsi Bernardinų sode ir "Europos dienų" mugėje. Vaikai liko iš ties sužavėti Bernardinų sodo grožiu, gamta, o ypatingai, nuostabiai įkurtomis vaikų žaidimų aikštelėmis.

Išvyka į Burbiškio ir Bistrapolio dvarus

2014-05-03 dieną globotiniai lankėsi Bistrapolio ir Burbiškio dvaruose. Globotiniai grožėjosi nuostabiomis tulpėmis ir nuostabia gamta.

Startuoja naujas projektas: "Saulės diena"

Nuo 2014 m. gegužės 2 d. startuoja naujas projektas: "Saulės diena"

Projekto tikslas: kuriant „Saulę“, informuoti globotinius apie Saulės planetą, jos įtaką žemei. Saulės reikšmę senovėje, supažindinti su įvairiomis siuvinėjimo, siuvimo ir dailės technikomis.

Koncertas spec. ugdymo centre "Aidas"

Balandžio 29 d. mūsų globotiniai koncertavo Vilniaus specialiajame ugdymo centre "Aidas". Nuostabus koncertas su be galo šilta, miela publika. Dėkojame koncerto organizatoriams muzikos vadovei G. Ivanenkienei, socialiniams darbuotojams bei specialiojo ugdymo centro "Aidas" vadovams.

Išvyka į Kairėnų botanikos sodą

Balandžio 23 d. mūsų mažieji lankėsi Kairėnų botanikos sode.

Molinių sagių paroda

Šiuo metu pensione veikia molinių sagių paroda

Sagės gamintos pagal projektą: "Ko moko molio gabaliukas".
Keramikos vadovė: M. Baublytė
Kviečiame pasigrožėti pačių vaikų darytomis molinėmis sagėmis.

Šv. Vėlykos pensione!!!

Šiandien pensione šurmuliavo Šv. Vėlykų šventė. Norim padėkoti visiems prisidėjusiems prie šios šventės: darbuotojams, specialistams - muzikos vadovėms. Kviečiame pasigrožėti nuostabiausiomis šventės akimirkomis!

Velykinių kompozicijų paroda

Šiuo metu pensione veikia Velykinių kompozicijų paroda.

Projekto: „Saulė kyla – budina žemę“ uždarymas

Susėdome prie vaišių stalo ir pasidžiaugėme pasiektais projekto rezultatais. Daug ką išmokome, taip pat ir pagilinome žinias. Didžiausią ačiū tariame projekto vykdytojams (V. Medelienei, R. Kobeckienei, V. Strazevičienei, I. Losienei, E. Lapėnaitei, A. Kaveckienei), kurie stengėsi, kad globotiniams būtų ne tik linksma, smagu, bet ir naudinga. Globotiniai šio projekto metu susipažino su iki velykiniu laikotarpiu, gavėnios reikšme.

Edukacinis užsiėmimas darbuotojams „Margučių marginimas“

Pagal V. Medelienės projektą: „Saulė kyla – budina žemę“, vyko edukacinis užsiėmimas darbuotojams „Margučių marginimas“. Darbuotojai mokėsi/gilino žinias kiaušinių marginime naudojant tik natūralius gamtinius dažus.

2014 balandžio 12 d.

BĮ Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono vaikai ir darbuotojai nuoširdžiai dėkoja RunningWolves Vilnius klubui ir iniciatorei Julijai Kunickajai už projekto „Duok, leteną, drauguži“ bendravimo šilumą bei dovanėles.

Svečiuose „Shakti“ šokių grupė

BĮ Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono vaikai ir darbuotojai nuoširdžiai dėkoja meistriškumo mokyklos vadovei J. Mazurkevičiūtei. „Shakti“ šokių grupė atliko linksmus ir žavingus, įspūdingus ir ritmiškus arabiškų ir indiškų šokių pasirodymus bei įtraukė vaikus ir jaunimą į afrikietiškai spalvingą šokių pamokėlę. Ačiū Jums už nuoširdų dėmesį, suteiktą džiaugsmą bei gerą nuotaiką.

Išvyka į Trakus edukacinį užsiėmimą: „Margučių marginimas“

BĮ Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono globotiniai vyko į Trakus, edukacinį užsiėmimą: „Margučių marginimas dzūkiškais raštais“. Edukacinis užsiėmimas vyko Trakų kultūros rūmuose, pagal Socialinės darbuotojos V. Medelienės projektą: „Saulė kyla – budina žemę“.

Svečiuose - popchoras „VIESULAS“ ir „TIKS“ studija

BĮ Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono vaikai ir darbuotojai nuoširdžiai dėkoja popchoro „VIESULAS“ ir „TIKS“ studijos vadovei ir vokalo mokytojai J. Maziliauskienei, bei koncertų, renginių organizatoriui – vedėjui G. Žitkauskui. Ačiū už nuoširdų dėmesį, suteiktą džiaugsmą bei gerą nuotaiką.

Projektas: "Smalsutė Dora"

Šiuo metu BĮ Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensione vykdomas projektas: "Lavinamosios pamokėlės su ugdomuoju animaciniu filmuku (Smalsutė Dora)".

Išvyka į spektaklį: "Mama katinas"

2014 m. kovo 16 d. globotiniai lankėsi Vilniaus mažajame teatre, kur žiūrėjo spektaklį: "Mama katinas". Dėkingi esame teatro vadovei G. Cholinai, už suteiktą galimybę spektakliuką pamatyti nemokamai.

Piešinių konkurso "Čyr vyr vyr pavasaris" laimėtojų apdovanojimai

Globotiniai dalyvavo piešinių konkurse: "Čyr vyr vyr pavasaris". Norime pasidžiaugti, kad iš visų dalyvavusių atrinkti dviejų mūsų globotinių (M. Pevcevičiaus ir N. Koryznos) piešiniai, kurie užėmė prizines vietas. Džiaugiamės už Juos ir laukiame kovo 20 d. 12 val. šventinės parodos atidarymo. Tam, kad mūsų globotiniai užimtumų prizines vietas, jiems labai reikia Jūsų palaikymo. Socialiniame tinklapyje "Facebook" daugiausiai "Patinka" paspaudimų pelnę piešiniai laimės prizines vietas.

Viktorina Kovo 11-ajai paminėti

2014 m. kovo 11 d. Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensione vyko viktorina kovo 11-osios minėjimui. Globotiniai gilino žinias apie Lietuvą.

Gimtadienis "Cancan" picerijoje

2014 m. kovo 10 d. globotiniai šventė J. Koženevskajos gimtadienį, "Cancan" picerijoje.

Savaitgalis šurmuliuojančiame senamiestyje

2014 m. kovo 9 d. vaikai ir jaunuoliai lankėsi tradicinėje Kaziuko mugėje Vilniaus centre.

Moters dienos minėjimas

2014 m. kovo 7 d. Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensione buvo pagerbtos moterys. Koncertinę programą parodė Naujosios Vilnios muzikos mokyklos mokiniai. Vadovė: Žana Gumianaja.

Kaziuko mugė

Kovo 5 d. pensione šurmuliavo Kaziuko mugė. Darbuotojai su globotiniais paruošė be galo gražius darbelius, kuriuos stengėsi parduoti mugėje. Buvo galima įsigyti ne tik įvairių meninių darbelių, bet ir įvairiausių skanumynų. Kaziuko mugės metu sulaukėme svečių iš dienos centro "Šviesa" bei Vilniaus specialiojo ugdymo centro "Aidas".

Užgavėnių šventė

Kovo 4 d. Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensione vyko Užgavėnių šventė. Šventės metu globotiniai linksminosi, šoko, dainavo. Bandėme savo dainomis išvaryti žiemą ir pakviesti tą taip lauktą pavasarį. Šventę vainikavo morės deginimas ant laužo ir žinoma be galo skanūs užgavėnių blynai. Kviečiame pasižiūrėti gražiausias šventės akimirkas.

Edukacinė programa "Grikių kelias" Varėnoje

2014 m. vasario 21 d. vaikai lankėsi Varėnoje edukacinėje programoje: "Grikių kelias". Čia mus sutiko nuostabūs šeimininkai. Vaišino grikių žiedų arbata su pyragu ir uogiene. Supažindino su darbo įrankiais Dzūkijoje, mušėme sviestą senovine "buikele", žaidėme įvairius smagius žaidimus.

Edukacinis užsiėmimas

Vasario 18 d. vyresnieji globotiniai lankėsi Vilniaus energetikos ir technikos muziejuje, edukaciniame užsiėmime: "Iliuzija - mokslas, mistika ar apgaulė?".

Popietė žaidimų kambaryje "Pramogų imperija"

Vasario 17 d. mūsų globotiniai lankėsi prekybos centre "BIG", žaidimų kambaryje: "Pramogų imperija". Vaikai liko labai patenkinti, kamuoliukų baseinai, karstymosi, supimosi karuselės, lavinamieji žaislai, jiems paliko neišdildomą įspūdį. Tikimės su vaikais, ten dar ne kartą sugrįžti.

Savaitgalis gitaros garsų apsuptyje

2014 vasario 15 d. pensione svečiuose lankėsi Šatrijos klubo gitaros studijos "Planetapalm" vadovas Borisas Iskakovas, kuris atliko vaikams iš ties įspūdingus kūrinius. Mūsų globotiniai ir darbuotojai dėkingi už parodytą koncertinę programą, suteiktą džiaugsmą ir nuotaiką.

Valentino diena

2014 vasario 14 d. Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensione vyko Valentino dienai skirta diskoteka. Vaikai/jaunuoliai šoko, linksminosi ir žinoma dalinosi įspūdžiais, meilės laiškeliais gautais nuo Valentino ar Valentinos.

Projektas "Duonelė - pyrago senelė"

Nuo 2014-01-03 prasidėjo Socialinės darbuotojos V. Medelienės projektas: "Duonelė - pyrago senelė". Projekto tikslas - supažindinti globotinius su duonos keliu nuo grūdo pasėjimo iki jos atsiradimo ant stalo, veikloje panaudojant tautosaką, grožinę literatūrą, įvairias meninės išraiškos priemones. Supažindinti su naminės ruginės duonos kepimo procesu namų sąlygomis. Projektas tęsėsi iki 2014-02-13.

Svečiuose "Liepaitės"

2014-02-13 svečiuose lankėsi Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos "Liepaitės" mokiniai. Mūsų globotiniai labai dėkingi už parodytą koncertinę programą, suteiktą džiaugsmą ir gerą nuotaiką.

Savaitgalis kino teatre

2014-02-08 d. vaikai lankėsi kino teatre "Multikino", žiūrėjo animacinį filmuką: "Ledo šalis 3D".

Ekskursija po Valdovų rūmus

2014 m. sausio 23 d. Pažintinė ekskursija darbuotojams po Valdovų rūmus. Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono darbuotojai turėjo galimybę susipažinti su muziejaus nuolatinėmis ekspozicijomis.

Apsilankymas nacionalinėje filharmonijoje

2014 m. Sausio 19 d. Jaunuoliai lankėsi Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, koncerte: "Su orkestru muzikuoja jaunieji talentai".

Apsilankymas kameriniame teatre

2014 m. sausio 12 d. Vaikai lankėsi Vilniaus Kameriniame teatre, žiūrėjo spektaklį: "Kalėdinės atostogos Havajuose arba gelbėkime Kalėdas kartu". Dėkojame teatro vadovei V. Galvydienei už suteiktą galimybę mūsų vaikams pamatyti spektakliuką nemokamai.

Pensione apsilankė Trys karaliai

2014 m. sausio 6 d. pensione apsilankė Trys karaliai: Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Globotiniai mielai sutiko Tris Karalius ir Jiems parodė keletą įspūdingų pasirodymų, vadovaujant muzikos vadovėms G. Ivanenkienei, A. Moisejenkaitei - Knyzienei bei socialiniams darbuotojams.

2014 01 03

Sausio 2 d. vaikai lankėsi "Forum cinemas" kino teatre, kur žiūrėjo filmus: "Pasivaikščiojimas su dinozaurais 3D" ir "Moterys meluoja geriau. Kristina". Taip pat šią dieną du mūsų globotiniai lankėsi Buivydiškių žirgyne, pagal projektą: "Sveikatinamasis jojimas". Sausio 3 d. mūsų jaunuoliai leido laiką boulingo klube. Taip pat salėje žiūrėjome 2012 m. šventės "Būkime kartu" įrašą.

Pasivažinėjimas kalėdiniu traukinuku

Gruodzio 23 d. ir 28 d. mūsų pensiono globotiniai važinėjosi Kalėdiniu traukinuku. Daug emocijų, juoko ir noro su kiekvienu praeiviu pasisveikinti, važiuojant iš ties nuostabiu Kalėdiniu traukinuku.

Kalėdų senelio rezidencijoje

Gruodžio 27 d. globotiniai lankėsi Trakuose, Kalėdų senelio rezidencijoje. Su kiekvienu globotiniu Kalėdų senelis pabendravo, pašoko, padainavo, padeklamavo eilėraščius ir žinoma nepamiršo kiekvienam įteikti po dovanėlę.

Kalėdinis-naujametinis renginys

2013 m. gruodžio 18 d. Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensione vyko Kalėdinis-naujametinis renginys. Renginio metu buvo parodyta įspūdinga pasaka, kurioje vaidino mūsų globotiniai. Globotinius aplankė tėvai (globėjai), giminaičiai ir žinoma Kalėdų senelis.

Edukacinės programos akimirkos

2013 m. Gruodžio 3 d. vyko edukacinė popietė: "Šventės neateina, jos sukuriamos. DAROM KALĖDAS". Svečiuose sulaukėme sodo meno avilio atstovų. Sodo meno avilys - netradicinė edukacinių ir pažintinių reginių studija, kurią 2012-tais metais įkūrė patyrusios trijų skirtingų profesijų specialistės - kraštovaizdžio dizainerė E. Urbonavičiūtė, skulptorė D. Šležienė, botanikė D. Bastienė. Edukacinio užsiėmimo metu globotiniai su socialiniais darbuotojais ir specialistais kūrė kalėdinius žaisliukus, papuošimus.

Pensiono atidarymo šventė

2013 m. lapkričio 27 d. vyko Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono atidarymo šventė. Šventę papuošė Vilniaus miesto Algirdo muzikos mokyklos vokalinio ansamblio "Dixi" pasirodymas, vadovė S. Meškauskienė. Svečiuose taip pat sulaukėme: socialinių reikalų komiteto pirmininko V. Milėno, V. Šakalienės, R. Pabedinskienės. Tokių įstaigų, kaip specialiojo ugdymo centro "Aidas", Vilniaus vaikų lopšelio-darželio "Lakštingala", "Vilties namų" atstovų, bei kitų garbių svečių bei globotinių tėvelių (globėjų), giminaičių.

Renovuoti socialinės globos namai

Vilniuje, Lakštingalų g.7 rekonstruotas Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensionas. 72 vaikams ir jaunuoliams su proto ir kompleksine negalia, gyvenantiems socialinės globos namuose, nuo šiol bus užtikrinta specialiuosius poreikius atitinkanti aplinka, privatumas. Užbaigtas projektas „Globos namų vaikams ir jaunimui, turintiems negalią, modernizavimas“ sudarė sąlygas pilnaverčiam ir kokybiškam neįgalių asmenų gyvenimui.

Hipoterapijos projektas tęsiaisi!

Birželio mėnesį vykusiuose sveikatinamojo jojimo užsiėmimuose Pavilnyje dalyvavo 18 vaikų ir jaunuolių. Nuoširdžiai dėkojame trenerei Kotrynai Macijauskienei ir jos žirgams, savanoriams, mūsų darbuotojams už vaikams suteiktą gerą nuotaiką, įspūdžius, tikėjimą savo jėgomis ir dovanotą sveikatą. Ir karščiausia padėka rėmėjams- AB SEB bankui ir visiems geros valios žmonėms, parėmusiems pensiono sveikatinamojo jojimo projektą.

2013 11 15

Pensione socialinės darbuotojos Indrė Lauciūtė ir Birutė Stakėnienė pristatė edukacinį projektą „Pažinimo takais“. Projektu siekiama ugdyti vaikų estetinį- meninį jautrumą gamtai ir žmogui, aplinkai, etnokultūrai, norą bendrauti per meną, skatinti saviraišką ir kūrybiškumą. Projekto metu vaikai dalyvaus įvairiose edukacinėse programose Lietuvos vietovėse (Anykščių Arklio muziejuje, Dalgedų sodyboje, Trakuose, Pūvočių kaime), kur susipažins su krašto papročiais ir tradicijomis, mokysis pagaminti įvairius dirbinius: lieti žvakes, sukurti kalėdinius žaisliukus, velti vilną, lipdyti molio dirbimius, ruošti maistą. Pensione vykstančių užsiėmimų metu vaikai gamins rankdarbius, klausysis muzikos įrašų, pasakų, žiūrės animacinius filmus ir mokysis bendrauti bei bendradarbiauti.

2013 11 13

Pensiono komanda dalyvavo Žymios negalios motorinio aktyvumo žaidynėse Panevėžyje. Į varžybas susirinko net 25 komandos iš Lietuvos. Mūsų sportininkams teko įveikti 8 estafetes be darbuotojų pagalbos. Vaikai puikiai susitvarkė su jauduliu ir laimėjo atskirų estafečių 2-ą ir 3-ią vietas. Sveikiname Tomą, Anželą, Renatą, Merūną, Darių ir Aistę! Nuoširdus ačiū mūsų socialiniams darbuotojams- M.Perkauskui, V.Strazevičienei ir I.Losienei, kurie treniravo ir padėjo vaikams pasirodyti šių žaidynių metu.

2013 11 4

Pensione vyko seminaras „Konfliktų ir streso valdymas“, kurį vedė psichologė V.Dikčienė. Mokymai buvo skirti pensiono ir Valakupių socialinių paslaugų namų socialiniams darbuotojams. Socialiniai darbuotojai ir padėjėjai bendraudami su socialinės pagalbos reikalaujančiais asmenimis, jų artimaisiais dažnai susiduria su įvairiais stipriais išgyvenimais (pykčiu, nerimu, baimėmis bei neadekvačiomis reakcijomis). Kaip rodo daugelis atliktų mokslinių tyrimų, vienas iš svarbiausių socialinių darbuotojų darbo sėkmės garantų yra geri tarpusavio santykiai su kolegomis ir klientais, gebėjimas suvaldyti stresą, kai tenka susidurti su sunkiomis situacijomis. Tikimės, kad įgytos žinios ir išmokti pratimai padės darbuotojams atsispirti stresui ir valdyti konfliktus.

2013 10 24

Pensiono komanda dalyvavo Vilniaus „Atgajos“ specialiojoje mokykloje vykusiame Lietuvos bočios čempionate. Sveikiname ketvertų pogrupio nugalėtojus - Tomą, Aurelijų, Gabrielę ir Anželą, kurie laimėjo 2-ą vietą ir parvežė taurę!

Rudenėlio šventė

2013 m. spalio 18 d. pensione vyko "Rudenėlio šventė", kurios metu kiekviena grupė paruošė po labai gražų, dailų rudeninį stalą. Skambėjo įvairios dainos ir šokiai.

Sveikatinamasis jojimas - projektas tęsiasi

Nuo 2012 m. birželio jojimo užsiėmimuose dalyvavo 21 vaikas ir jaunuolis su vidutine ir žymia proto negalia nuo 7 iki 25 metų amžiaus. Kol Lietuvoje valdininkai ginčijasi dėl hipoterapijos kaip gydomosios reabilitacijos paslaugų įteisinimo, sveikatinamojo jojimo entuziastai, geros valios žmonės nelaukdami ėmė ir surinko lėšas Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono globotiniams dalyvauti jojimo terapijos užsiėmimuose. Kiekvienas projekte dalyvaujantis vaikas ir jaunuolis dalyvavo 10-tyje jojimo terapijos seansų žirgyne Buivydiškėse „Hippo plius“.

Sveikatinamasis jojimas

Kviečiame prisidėti prie pagalbos Vilniaus miesto vaikų ir janunimo pensionui. Pensione nuolat gyvena 72 sunkią fizinę ir protinę negalią turintys vaikai. Asmeniškai teko pabendrauti beveik su kiekvienu iš jų, kadangi buvome paprašyti juos nufotografuoti. Matant tas mažas būtybes, kurios per savo trumpą gyvenimą yra jau tiek iškentėję, kad galėtų atpirkti savo kančiomis tūkstančių žmonių nuodėmes, tiesiog negali likti abejingas.

2012 03 05

Gerbiami tėveliai,
maloniai Jus kviečiame dalyvauti susirinkime, kuris įvyks 2012 m. kovo 27 dieną, 16.30 val. Pensiono salėje.

Susirinkimo metu aptarsime vaikų perkėlimą Pensiono pastato renovacijos metu.

Direktorės Jūratės Čečetienės telefonai pasiteiravimui:
darbo tel. (8 5) 2777 991, mob.tel. 8 606 80941

2012 02 08

Socialinės darbuotojos I. Lauciūtė ir I. Sekmokaitė pradėjo projektą „Po stebuklingais pasakų skliautais”. Šis projektas skirtas vaikams su slaugos poreikiu, kurie dėl savo negalės ne visada gali aplankyti teatro spektaklį, kiną, koncertą. Projekto metu vyks muzikiniai užsiėmimai, kurių metu vaikai klausysis gražiausių pasaulio ir lietuvių liaudies pasakų. Pasakų skaitymą lydės muzika ir vaizdo projekcijos.

2012 01 23

Centrinė projektų valdymo agentūra, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir BĮ Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensionas pasirašė projekto “Globos namų vaikams ir jaunimui, turintiems negalią, modernizavimas”, projekto kodas Nr. VP3-2.4-SADM-03-V-01-033 finansavimo ir administravimo sutartį.

2012 01 22

Pensiono vaikai ir jaunuoliai apsilankė „Skalvijos” kino centre ir „Multikino” PPC „Ozas”.

Subkategorijos