Sveikatinamasis jojimas

 

Nutarėme surinkti lėšų sveikatinamojo jojimo užsiėmimams. Sveikatinamuoju jojimu Lietuvoje vadinama hipoterapija, kadangi ji nėra įteisinta kaip gydymo būdas. Europoje gydymas žirgais jau senokai pripažintas ir remiamas iš valstybių biudžetų. Latviai ir estai tai yra įteisinę jau prieš keliolika metų ir hipoterapijos užsiėmimus apmoka ligonių kasos. Lietuvoje apsimokėti turi pats ligonis. O gydymo efektas tikrai yra, apie jį kalba tie, kas tai patyrė. Pernai vieno iš rėmėjų dėka kai kuriems pensiono vaikams nusišypsojo galimybė tai išbandyti ir rezultatai buvo neįtikėtini. Autizmu sergantys, Dauno sindromą turintys vaikai būdami su žirgais pradeda bendrauti – iš pradžių nenorėję net sveikintis, kuo nors domėtis, vėliau jie įsitraukia į bendrą veiksmą, žaidimą, nepaprastai noriai bendrauja su žirgai. Aišku, kad bendravimas su žirgais neišgydys, tačiau gyvenimo kokybę tikrai pagerins.

Sveikatinamojo jojimo seansai vyktų Hippo Plius žirgyne Buivydiškėse, nes ten yra ir specialiai hipoterpijai apmokyti žirgai ir neįgaliems reikalinga įranga.

O surinkti reikia 6800 Lt. Už tokią sumą net 20 vaikų galėtų po kartą per savaitę iki vėlyvo rudens lankytis žirgyne. Tai nėra daug, toks gydymas turėtų trukti ne vienerius metus. Bet nėra ir taip mažai, kad neturėtų jokio poveikio.

Todėl nuoširdžiai kviečiame prisijungti prie šios akcijos, pakalbinti draugus ir pažįstamus.

Pinigus galima pervesti:

BĮ Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensionas. Lakštingalų g.7 LT-10103, Vilnius Įmonės kodas 191738761.

Paramos sąskaitos Nr.LT 407044060001048918. Paskirtis – sveikatinamasis jojimas.