O vasarėle …

Liepos mėnesio antroje pusėje, į stovyklą Širvintų raj. Juodonių kaime, išvyko „Berželių“ šeimynos 5 vaikai su socialinėmis darbuotojomis  Inga ir Ingrida. Stovyklos metu rytais darydavo mankštą, žaidė žaidimus, maudėsi upėje ir džiaugėsi saulės spinduliais. Taip pat globotiniai aplankė pirmąją Lietuvos sostinę – Kernavę, kur lipo į Kernavės piliakalnius, grožėjosi gamtos vaizdais ir tekančia Neries upe.

„Ąžuolų“ šeimynos jaunuoliai ir socialinės darbuotojos Violeta ir Birutė, šią vasarą buvo ypač aktyvūs. Liepos mėnesį septyni šeimynos jaunuoliai, viešėjo Šalčininkų rajone Buikų kaime esančiame „Levandų uoste“. Nors už lango lijo lietus, tačiau nuobodžiauti neteko. Vaikinai miegojo palapinėse, gamino maistą, pirmą kartą lankėse žirgų lenktynėse, bendravo su Lietuvos kariais.

Liepos pabaigoje aštuoni „Ąžuolų“ šeimynos vaikinai išvyko prie Baltijos jūros, kur 11 dienų džiaugėsi saulės spinduliais ir įspūdingomis jūros bangomis. Stovyklos metu linksmai vakarus leido Šventosios Titanike,besiklausant įvairių Lietuvos atlikėjų koncertų.

Jungtinė stovykla į kurią išvyko „Uosių“, „Žilvičių“, „Mėnulio“, „Ąžuolų“, „Berželių“ šeimynos vaikai ir jaunuoliai, buvo Monciškėse. Stovykla ypatinga tuo, kad čia puikiai laiką leidžia globotiniai turintys judėjimo sunkumų, kadangi aplinka yra pritaikyta saugiai judėti vėžimėliais. Džiaugsmas liejosi laisvai, globotinių akys spinduliavo, kai galėjo džiaugtis poilsiu prie jūros ir savom akytėm palydėti į jūrą besileidžiančią saulę.

Paskutinis vasaros stovyklautojų būrys išvyko paskutinę savaitę, prieš pat mokslo metų pradžią. „Eglių“, „Liepaičių“ ir „Šermukšnių“ šeimynos globotiniai kartu su direktorės pavaduotoja Loreta ir socialinėmis darbuotojomis Birute bei Milda, Šventojoje praleido penkias nepakartojamas dienas. Rinko ant kranto išmestus gintarus, dainavo daineles, piešė jūrą ir žinoma mėgavosi saulės spinduliais. Kaip sakė Birutė: „liūdna išsiskirti su jūra, tačiau galbūt žiemą į sapnus atkeliaus ošianti jūra, žuvėdros ir vėjas“.

Ši vasara ir jos nuotykiai baigėsi, tačiau ateityje jų bus dar daugiau, o nuotykiai tik tęsis.