Vasarą prisiminus

„Eglių“ ir „Ąžuolų“ šeimynos jaunuoliai lankėsi ūkininkės Dalios Ėmužytės ekologinių ožkos sūrių ūkyje Griciūnų kaime, Širvintose. Globotiniai apžiūrėjo ūkį, susipažino su ten gyvenančiais naminiais gyvūnais, ir dieną praleido gamtoje.

Vandens pramogos Trakuose „Trasalyje“ džiugino „Uosių“, „Berželių“ ir „Liepaičių“ šeimynos vaikučius. Sūkurinės vonios, vandens kaskados į vingiuotą baseiną, ar gali būti geresnis poilsis, atitrūkstant nuo kasdienybės? Nors namo grįžo ir išvargę, bet kupini emocijų, ir pirmas klausimas įžengus pro namų duris buvo: „O kada važiuosim vėl?“

Vasarai įpusėjus, pirmą kartą mūsų globotiniai „Uosių“ ir „Liepaičių“ šeimynos vaikai lankėsi pirmajame Alpakų ūkyje-veislyne Trakuose. Ekskursijos metu vaikai turėjo galimybę susipažinti su alpakų atsiradimo istorija, galėjo pabendrauti su mielais gyvūnais, paliesti švelnią vilną, pamaitinti juos iš rankos bei atminčiai nusifotografuoti.

Rugpjūčio mėnesį ypač aktyviai pradėjo „Uosių“, „Liepaičių“ ir ‚Berželių“ šeimynos vaikai. Ankstų rytą su šypsenom plačiom iškeliavo palaipioti medžiais į UNO Park‘ą Antakalnyje. Pradėjo trąsą nuo lengviausių užduočių, tačiau atsiradus azartui, finišas buvo kupinas įspūdžių ir emocijų, kurios išliko visai likusiai dienai.

Nei lietus, nei dargana nebaisu mums niekada! Taip galima vadinti paskutiniąją mūsų vasaros išvyką į Utenos rajoną. Apsivilkę neperšlampamus apsiaustus lankėmės „Triušiukų slėnyje“, kur dviejų ha plote aptvertoje teritorijoje, gyvena daugiau nei 40 skirtingų veislių triušiukų. Taip pat susipažinome su Kamerūno ožiukais, nutrijomis bei tauriaisiais elniais. Apsilankę „Triušiukų slėnyje“, nuskubėjome į Palūšę, Ignalinos raj., edukacinę programą „Šakočio kepimas“. Garuojanti kava ir arbata bei šakočio degustacija, štai kas mūsų laukė tik atvykusių. Edukacijos metu, patys prisijungėme prie šakočio kepimo proceso. Išsikepę sau trapųjį šakotį, linksmi grįžome į namus.

O kad dar kartą drauge prisimintume prabėgusias smagias vasaros dienas, paskutiniąją rugpjūčio dieną, muzikos vadovė Giedrė sukvietė visas šeimynas į salę, kur pasidalinome vasarėlės įspūdžiais bei nuotykiais ir pažadėjome sau, kad kita vasara bus dar linksmesnė!