Renovuoti socialinės globos namai

 

Vilniuje, Lakštingalų g.7 rekonstruotas Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensionas. 72 vaikams ir jaunuoliams su proto ir kompleksine negalia, gyvenantiems socialinės globos namuose, nuo šiol bus užtikrinta specialiuosius poreikius atitinkanti aplinka, privatumas. Užbaigtas projektas „Globos namų vaikams ir jaunimui, turintiems negalią, modernizavimas“ sudarė sąlygas pilnaverčiam ir kokybiškam neįgalių asmenų gyvenimui.

Rekonstravus pensioną buvo sutvarkytos neįgaliųjų asmenų gyvenamosios, asmens higienos patalpos, moderniai įrengtos keramikos, buities darbų, mokomosios virtuvės patalpos ir kineziterapijos salė, grupių virtuvėlės, įrengti 2 keltuvai, pandusai, įsigyta kokybiškų socialinių paslaugų neįgaliems asmenims teikti būtina įranga ir baldai.

Neįgalūs vaikai ir jaunuoliai nuo šiol gyvena dviviečiuose gyvenamuosiuose kambariuose, o triviečiai kambariai skirti sunkią negalią turintiems asmenims. Įgyvendinant projektą įrengtos devynios tualeto ir vonios patalpos. Nuo šiol viena tualeto ir vonios patalpa naudojasi ne daugiau kaip 4 vaikai ir jaunuoliai su negalia, sunkią negalią turintiems asmenims atnaujintos dvejos vonios patalpos. Grupių bendruose kambariuose įrengtos penkios integruotos virtuvėlės, kuriose pensiono globotiniai su socialinių darbuotojų pagalba gali pasigaminti maistą ir pavalgyti. Čia jie leidžia ir savo laisvalaikį – bendrauja, žaidžia, poilsiauja.

Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensione teikiamos dienos, trumpalaikės ir ilgalaikės socialinės globos paslaugos vaikams ir jaunuoliams su proto ir kompleksine negalia. Be institucinės globos, „atokvėpio paslaugos“ teikiamos vaikams ir jaunuoliams iš Vilniaus miesto šeimų. Vieninteliuose tokiuose socialinės globos namuose Vilniuje teikiamos slaugos paslaugos vaikams ir jaunuoliams su sunkia negalia, užtikrinama nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba, patenkinant jų gyvybinius poreikius, sudarant šių asmenų galių ir gebėjimų realizavimo sąlygas.

Projektą „Globos namų vaikams ir jaunimui, turintiems negalią, modernizavimas“ bendrai finansavo ES ir Lietuvos Respublika. Jam įgyvendinti skirta 4 mln. 266 tūkst. litų: iš jų 3 mln. 357 tūkst. litų – ES struktūrinių fondų ir valstybės lėšos, 909 tūkst. litų skyrė Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto administravimą vykdė UAB „Vilniaus vystymo kompanija“, rangos darbus- UAB „Kaminta“.

Atvirų durų diena vyks 2013m. lapkričio 27d. 14 val.
Lakštingalų g.7, Vilniuje.
Kviečiame visus apsilankyti.

Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono bendruomenė